Як зробити барну стійку – робимо поетапно з дерева та гіпсокартону практичну стійку своїми руками
Раніше вважалося, що барна стійка може бути виключно в інтер’єрах кафе, бару та інших закладів подібного роду. Проте, з часом і появою прогресивних дизайнерських ідей багато людей стали розглядати її як частину кухонного гарнітуру для власної квартири. У неї з’явилися інші функції та нові варіації.
Перш ніж приступити до детального вивчення видів барних стійок, різновидів їх конструкцій та поринути у питання «як зробити барну стійку своїми руками», варто добре подумати, якими позитивними якостями вона наділена і для чого взагалі потрібна.
Переваги та недоліки барної стійки
Плюси:
- По-перше, зонування простору. Стійка зорово і не лише ділить кімнату на дві частини – робочу зону, де займаються приготуванням їжі, та зону прийому їжі. Або ж, якщо ви власник квартири-студії або у вас суміжна кухня зі їдальнею, бар послужить відмінною лінією поділу між кімнатами.
- По-друге, барну стійку можна використовувати як стол. Також, облаштувавши її всілякими шафками, в неї можна буде ховати необхідне кухонне приладдя, продукти та інше, що значно зекономить місце.
- По-третє, зробити барну стійку самому не важко навіть новачкові. Головне знати як.
- По-четверте, барні стійки є унікальними. Чи багато ваших друзів і знайомих може похвалитися такою прикрасою для своєї кухні.
Нестача у неї лише одна – такий кухонний гарнітур займає дуже багато місця і не підійде для квартир з маленькими кухнями.
Види барних стійок
Залежно від дизайну розрізняють такі види стійок:
- Прістіна стійка: Як правило, вона знаходить широке застосування в кухнях із середньою квадратурою. Її відрізняється невеликою шириною стільниці та розташуванням, де одна сторона щільно приставлена до стіни, а інша сторона має вільний підхід.
- Продовжують кухонні меблі: стійка поставлена перпендикулярно робочій поверхні. Широко використовується у кавртирах-студіях.
- Перегородка: Висота такої барної стійки значно вища, ніж у попередніх і для неї купують спеціальні барні стільці. Вона не стикається з жодним кухонним гарнітуром і служить поділом між кімнатами.
Стійка-острівець: Її ставлять серед великої, просторої кухні.У ній заздалегідь роблять нішу для мікрохвильової печі, духовки або ящиків для зберігання столового приладдя і так далі.
Види конструкцій
Перш ніж приступати до вибору матеріалів, варто заздалегідь продумати, яку конструкцію ви хочете бачити на своїй кухні. Барна стійка складається з двох елементів – основи та стільниці, розмір та форма яких може змінюватися залежно від фінансових можливостей власника та розмірів самої кімнати.
Грунтуючись на цьому, розрізняють такі типи конструкцій:
- Моноблок: За формою основа нагадує квадрат або прямокутник, коли сама стільниця може бути будь-якої форми та розміру. В основі можна вбудувати окремі шафки.
- Стійка з трубою: Має велику популярність у невеликих приміщеннях. З одного боку через стійку зі стелі до підлоги проходить металева жердина, яка виконує функцію опори, коли з іншого боку до неї приделані дві ніжки.
- Багатоярусна: Стільницю розбивають на кілька рівнів. Такий поділ дуже зручний, адже залежно від того, як виконали ту чи іншу ідею, рівні такої стійки можуть служити і як для зберігання продуктів та посуду, і як стіл для приготування їжі та власне стійка;
- Точка опори: Така конструкція є стільницею, яка з одного боку впирається в стіл або стіну, а з іншого боку до неї прилаштовується одна ніжка.
Як зробити барну стійку своїми руками
Як уже говорилося раніше, навіть новачок може зробити барну стійку на кухні, якщо тільки приділить достатньо часу для вивчення цього питання.
Робота з виготовлення стійки поділяється на кілька етапів:
- Виконання креслення з урахуванням реальних розмірів;
- Вибір матеріалу;
- Покупка матеріалів та обробка;
- Встановлення конструкції.
Барну стійку можна зробити з дерева, гіпсокартону, каменю або цегли. Деякі дизайнери радять підбирати для стільниці та підстави один і той же матеріал, щоб не порушувати гармонію, проте, в інтернеті можна знайти безліч прикладів та поєднань двох різних.
Залежно від того, з яким матеріалом ви будете працювати, підбираються спеціальні інструменти, однак є стандартний набір інструментів, без якого ніяк не обійтися:
- Рівень;
- Набір викруток;
- Шурупи;
- Перфоратор;
- Шуруповерт;
- Фарби;
- Пензлики та валики.
Для роботи з деревом додатково можуть знадобитися саморізи, плінтуса та лак, а для каменю – цемент.
Робота з різними матеріалами має свої особливості, що значною мірою впливає на робочий процес.
Для барної стійки з гіпсокартону насамперед роблять металевий каркас.
- Чим жорсткішим він виходить, тим краще. Стінки каркасу з’єднують поперечними профілями.
- Сама конструкція кріпиться до підлоги за допомогою дюбелів.
- Після перевірки на міцність до неї кріплять безпосередньо гіпсокартон.
- Щілі та зазори замазують герметиком, після чого фарбують стійку.
Щоб зробити барну стійку з дерева, дотримуються тієї ж схеми, що й під час роботи з гіпсокартоном.
- Єдина відмінність – каркас робиться дерев’яним із окремих брусків.
- Спочатку робляться розмітки на підлозі в тих місцях, куди кріпитимуть конструкцію, потім приступають безпосередньо до кріплення.
- Після цього каркас обшивають деревом.
- Стільницю необхідно ідеально відшліфувати, обробити спеціальними матеріалами, які служать як засіб від займистості, потім покривають лаком.
Освітлення та аксесуари
Добре продумане освітлення може стати теж свого роду аксесуаром, розставить потрібні акценти та створить особливу атмосферу.
- Як варіант, під стелею над барною стійкою можна встановити кілька люстр, що виглядає дуже стильно збоку.
- Окрім цього, можна спеціально зробити підвісну стелю, в яку вмонтувати кілька лампочок.
- Можна пограти з їх кольором та потужністю освітлення. Для цього чудово підійде димер, який дозволяє змінювати інтенсивність світла.
Стандартними аксесуарами для барної стійки є підставки з посудом, багатоярусні підставки для фруктів, кошики з цукерками та печивом тощо.
Фантазія не повинна обмежуватися лише цим списком, не бійтеся експериментувати та вигадувати щось своє.
Фото барної стійки