Як зробити міні-бар власноруч поетапно: приклади дизайну. 135 фото найкращих проектів та варіантів виконання
Обладнання інтер’єру квартири, приватного будинку або дачного будиночка міні-баром набуло сьогодні широкої популярності. Гарні ряди оригінальних пляшок і келихів неймовірно прикрашають як кухню або їдальню, так і вітальню.
Перевага такого аксесуару полягає в можливості швидко змішати алкогольний коктейль для друзів. А деякі види барних конструкцій мають мобільність, що дозволяє взяти бар із собою в подорож. Сьогодні існує величезна кількість інструкцій та відео уроків, як зробити міні бар удома.
Дерев’яна барна поличка
Існує досить багато цікавих задумів, як можна зробити міні-бар своїми руками. Для будівництва такої оригінальної конструкції часто використовуються різні підручні засоби.
Вибір витратного матеріалу залежить від майбутнього призначення стійки, передбачуваного обсягу (на скільки пляшок та келихів). Найпростіший варіант для самостійної роботи – виготовлення міні-бару з дерева.
При цьому, в роботі може використовуватися звичайна дошка, спил дерева або пень, що добре зберігся, непотрібні палети, стара полиця під книги.
Також знадобиться рубанок, лобзик, кріплення у вигляді саморізів, антисептик та вологостійка олія, фарби або інші декоруючі покриття.
Робимо міні бар з дерева своїми руками
- Спочатку майстру необхідно підготувати креслення, на якому будуть відображені розміри конструкції в цілому, коло осередків під пляшки, що фіксують стійки під келихи та чарки.
- Всі деталі для збирання (корпус, фіксуючі планки для посуду, фіксатори для пляшок) вирізають за допомогою лобзика.
- Всі гострі краї та зрізи ретельно шліфують наждачним папером. Рубанок дозволить надати бічним поверхням та фасадам ідеально рівний стан.
- Наступний крок для майстра полягає у проведенні просочення дерев’яних поверхонь розчинами антисептика та вологостійкою олією. Подібний підхід зробить барну конструкцію міцнішою, і дозволить використовувати сильний аксесуар протягом тривалого часу.
- Після повного висихання розчинів та просочення приступають безпосередньо до збирання.
- Корпус може мати вигляд відкритої полиці з каркасом будь-якої форми. Форма дерев’яних піддонів дуже зручна для створення підлогового або підвісного міні-бару. Внутрішні осередки можна розділити на кілька дрібних відсіків, у кожному з яких міститься одна пляшка.
- Для зручності використання конструкції майстер може прикріпити до бару ручку, що дозволить легко переміщати стійку з місця на місце.
Використовувати кріплення необхідно акуратно, щоб виступаючі вістря не могли подряпати або розбити скло під час удару. Лише після остаточного складання розпочинають декоративну обробку.
Домашній міні-бар повинен мати індивідуальний дизайн, здатний уразити фантазію гостей. Для дерев’яних поверхонь часто застосовується розпис або різьблення, випалювання або використання ПВХ наклейок.
Бар у вигляді глобусу
Якщо в господарстві чи коморі знайдеться старий глобус, можна втілити в життя найцікавіший задум. Подібний аксесуар стане стильною окрасою сучасної вітальні.
Для самостійної роботи слід підготувати три балясини, лобзик, кріплення (саморізи), фанера для внутрішнього облаштування стійки.
Інструкція, як зробити міні-бар своїми руками з підручних матеріалів:
- Рівне центром глобуса проводять лінію за допомогою будівельного олівця.
- Точно за позначеною розміткою проводять лобзиком, формуючи зріз.
- Лінію зрізу ретельно шліфують, а краї можна покрити фарбою, прикріпити гумову прокладку або обклеїти поверхні протилежних зрізів м’яким текстилем.
- Внутрішню поверхню глобуса чистять від пилу та сміття.
- В якості додаткового декору можна обклеїти внутрішню сферу атласною тканиною або оксамитом.
- До обох половин глобуса кріплять поворотну фурнітуру, ретельно перевіряючи справність механізму.
- Найвідповідальніший момент полягає у монтажі внутрішніх стійок. Зважаючи на невеликі розміри глобуса, всередині міститься 3-4 пляшки та кілька мініатюрних чарок.
Стійки вирізають з фанери, також обробляють антисептиком та вологостійкою олією. Можна відкрити внутрішні перегородки акриловим лаком або нанести гарний розпис, або покрити перламутровою фарбою.
Металевий бар для дому
Ще один цікавий варіант для самостійної роботи – це виготовлення барної конструкції із металевої ємності достатнього обсягу. Для роботи знадобиться болгарка, антикорозійний склад, фарби, дзеркальна пластина, листи фанери, поворотна фурнітура.
Покрокова інструкція, як зробити з каністри міні-бар:
- Підготовлену ємність слід ретельно очистити, вимити від залишків рідин, газу, сипких речовин.
- На одній з бічних стінок виробляють розмітку майбутніх дверей, що відкидаються. Для розмітки використовується маркер.
- По наміченій лінії ріжуть метал за допомогою болгарки. Гострі краї ретельно шліфують, видаляючи всі зазубрини.
- Після видалення бічної кришки можна ще раз, ретельніше провести чищення каністри.
- На нижньому краї каністри та по нижньому краю майбутньої кришки монтують поворотну фурнітуру.
- На внутрішній поверхні кришки та по задній стінці самої каністри можна обладнати дзеркальну пластинку. Як альтернативний варіант можна оббити внутрішні стінки майбутнього міні-бару красивим текстилем.
В якості окремої деталі збирають стійки для пляшок та келихів, чарок.
У процесі самостійної роботи важливо стежити, щоб скляні ємності були міцно зафіксовані (профілактика випадкового пошкодження).
Старий чемодан для бару
Замість металевої каністри можна використовувати стару валізу. Працювати з подібним матеріалом набагато простіше, ніж із залізом.
- Внутрішню поверхню валізи оббивають чистою тканиною, облаштовуючи нову підкладку.
- Наступним етапом підшивають міцні шкіряні ремінці, здатні надійно зафіксувати ряд пляшок та келихів.
- Подібне конструкційне рішення є найбільш оптимальним, адже скло схильне до мінімального ризику пошкодження.
- Підкладку краще зробити знімною, щоб мати можливість у будь-який момент почистити внутрішні стінки.
На фото саморобного міні бару видно, як можна красиво (зі складками) обклеїти стінки валізи текстилем.
Фото саморобного міні-бару