Як зробити стелю своїми руками: найкращі варіанти + покрокова інструкція недорогого оздоблення

Як зробити стелю своїми руками? 120 фото ідей, як побудувати та красиво оформити стелю у своєму будинку

Будь-який господар квартири або будинку планує при ремонті створити в приміщенні естетичну та практичну стелю. В даний час майстрами виготовляються різні види стель: натяжні, підвісні, з гіпсокартону, обробка пластиковими панелями, з наявністю одного або двох рівнів.

У кожного з цих видів стель існують свої особливості та переваги, а також їх виготовлення вимагає від майстра певних знань та навичок. У подальшому оповіданні буде розказано про те, як самотужки зробити кожен з цих видів стель, навіть господареві-початківцю.









Тонкощі натяжної стелі

Перед монтажем стель потрібно зрозуміти деякі речі:

  1. Застосовуються стельові матеріали із плівки ПВХ та тканинні види.
  2. Не варто застосовувати світильники понад 50 Вт, адже вони гріють стелю і вона втрачає свою гнучкість.

Далі буде розказано, як зробити натяжну стелю.










Складання натяжної стелі

Уявляємо простий вид установки, коли відсутні труби та інші комунікації, що йдуть крізь стелю, а приміщення без поверхонь, що виступають. Для закріплення плівки застосовується спеціальний профіль – багет.

Процедура встановлення наступна:

  1. За допомогою водяного рівня необхідно знайти нижній рівень кімнати. Позначка робиться – відсунувшись на два сантиметри, це потрібно для зручного закріплення профілю. Далі потрібно прокреслити нульовий рівень з усіх боків кімнати.
  2. Проводиться вимірювання всіх кутів у кімнаті для рівного стикування профілю у кутах будинку. Для цього застосовується транспортир, що розкладається.
  3. Потрібно підготувати профільну рейку. Коли рейка виявляється довшою за ширину приміщення, тоді кінці рейки запилюються під кутом, подібним до половини кута приміщення (виміряної транспортиром).
  4. Коли рейка менша за ширину кімнати, тоді кут запилюється під підлогу кута кімнатки, а другий під 90 градусів для гарного прилягання до другої частини профілю.
  5. Потім береться додаткова ділянка профілю і з ним роблять те ж саме, тільки косина робиться для іншого кута. Дві ділянки профілю промазуються клеєм.

  6. Профіль кріпиться на стіні за рівнем горизонтально, застосовуючи дюбелі або шурупи. У підсумку має вийти кімната із закріпленим профілем з усіх боків стелі.

Підключається до роботи теплова гармата і кімната має прогрітися до +40 градусів. Далі здійснюється натяг полотна.

Натяг плівки

Монтування плівки походить від одного кута, потім фіксується протилежний кут і далі у схожій послідовності. Коли 4 кути виявляються закріпленими, від кутів до центру вставляються бічні частини.

Важлива деталь – під час закріплення плівці необхідно нагрітися до 60 градусів.

Натяжні стелі з тканини монтуються таким чином: спочатку заправляються бічні сторони, а потім приходить черга кутів.

Існують 3 види кріплень таких стель:

  • Гарпунний вид кріплення. Кріплення на кінці має вигляд гарпуна. Використовується для закладення, для облаштування стель із полівінілхлоридної плівки;
  • Кріплення у вигляді штапика. Береться алюмінієвий профіль та дерев’яний штапик для затягування плівки;
  • Кліпсова система кріплення. Потрібна для встановлення тканих стель Clipso.

Після закінчення облаштування стелі, на кріплення встановлюються заглушки, і проводиться монтаж підсвічувальних пристроїв.

Монтаж стелі з гіпсокартону

Щоб зробити стелю з гіпсокартону, насамперед потрібно нанести точну розмітку. Тут знадобиться водяний рівень, за допомогою нього можна зробити розмітку на стінах, не орієнтуючись на їх нерівності.

  • Два прозорі патрубки водяного рівня на двох різних стінах покажуть один рівень.
  • Потім робляться позначки та з’єднуються малярною ниткою.
  • Стеля з ГКЛ виготовляється зі звичайних аркушів, також із вологостійких.
  • Вологостійкий тип гіпсокартону потрібен для санвузла, кухні, балкона.








Розмітка та фіксація напрямних

Спершу потрібно визначитися з найнижчим кутом у кімнаті.Для цієї мети рулеткою заміряються всі кути в приміщенні і центр кімнати. Відштовхуючись від нижчого кута, слід накреслити позначку в розмірах 5 см від стелі, коли планується встановити світильники, тоді потрібно відміряти 8 см.

Працюючи з водяним рівнем варто намалювати мітки на тому ж рівні, що й перша позначка на окремих кутах. Далі робиться відбиття для з’єднання всіх точок поперечною смужкою. Лінії відбиваються на всі стіни приміщення.

Надаємо наступний хід робіт:

  • Профілі накладаються на стіни. Через отвори в профілі кресляться мітки для свердління в стіні (профіль прикладається нижньою гранню до проведеної осі);
  • По кінцях профілів також потрібно зробити отвори на відстані 10 см. За відмітками має відбуватися буріння дірок;
  • На профіль наклеюється стрічка, що ущільнює. Напрямні кріпляться дюбелями до стіни, мінімально на 3 шт.;
  • Робиться розмітка для основних профілів. Звичайна ширина ГКЛ дорівнює 120 см, часто профілі поміщають в інтервалі 40 см між собою, для кріплення аркуша на кінцях та в сережки. По стелі проводяться лінії із проміжком 40 см;
  • При невеликому проміжку профілів, поперечки між ними потрібні лише на горизонтальних стиковках листів, через 2,5 м – це довжина плит гіпсу. Проміжок підвісок для профілів на стелі повинен бути менше на цілу кількість разів, усереднений варіант 50 см. Потрібно взяти до уваги, що перший ряд підвісок буде розташовуватися від стіни в 2 рази ближче і дорівнюватиме 25 см.Другий ряд матиме крок 75 см і так далі плюс 50 см;
  • Для накреслення потрібно приміряти підвіс у необхідних місцях на стелі та накреслити по 2 позначки для свердління під анкери.

Установка каркасу

Підвіси кріпляться анкерами, вони відмінно справляються з утримуванням стелі, що підвішується. На підвіси наклеюється стрічка, що ущільнює. Закрутивши підвіс, варто загнути його краї, щоб вони сильно вигнулися;

Профілі на стелю випускаються довжиною 3 м, якщо приміщення невелике, тоді вони відрізаються ножицями по металу на 1 см менше довжини приміщення. Коли кімната по довжині більша, то потрібен буде спеціальний кріплення, що з’єднує, для нарощення довжини напрямної;

Важлива інформація: При зрощуванні профілю в довжину з’єднання у сусідніх виробів не допускаються на єдиній лінії. Біля стиків необхідний підвіс;

Щоб зробити підвісну стелю, важливо закрутити шурупами профілі до підвісів, робота починається від кутів приміщення. Другий працівник візьме профіль і підтримуватиме його, щоб не провисав, в цей час перший майстер прикрутить чотирма саморізами з шайбами. Профілі прикріплюються до напрямних;

  • Закріплюється центр профілів на стелі до підвісів. Рівність слід вивіряти подовженим рівнем. Після закріплення підвісів, краї, що звисають, загинаються вгору;
  • Подібно закріплюється інший профіль. Далі потрібно перейти на інший бік і слід зафіксувати два ряди профілів. Потім надходить черга центральних профілів;
  • Застосовуючи краби та саморізи, монтуються перемички з пропуском 2,5 м. Вони встановлюються в місцях проходження стиків між плитами гіпсокартону;
  • Тепер час закріпити гіпсокартон. Краї зрізаються ножем до утворення маленького кута. Це для кращого зчеплення шпаклівки;
  • Плити прикручуються, виходячи від кута. Листи притискаються до профілів з відступом від стіни 0,5 см, загвинчуються шурупами через кожні 20 см.
  • Капелюшки шурупів трохи заглиблюються в площину ГКЛ, щоб не стирчали. Аркуші розміщуються зі зсувом, щоб 4 плити не сходилися в одному місці.

Двоярусна стеля

Після встановлення першого рівня можна зробити інсталяцію другого рівня стелі. Щоб зробити дворівневу стелю своїми руками, необхідно спочатку скласти креслення і чітко його дотримуватися.

  1. До стінки, як і на першому ярусі, кріпиться напрямна по вертикалі на відстані 12 см.
  2. Далі згідно дизайну стелі, напрямний профіль прикріплюється до першого рівня спиною до гіпсокартону.
  3. Якщо профіль повинен зобразити хвилю, його з боків потрібно розрізати. Потім із профілю робляться підвіси.
  4. Вони йдуть такого ж розміру, яким має вийти другий рівень за висотою, але на 1 см менше.
  5. На проміжках 40 см за допомогою кріплень монтуються підвіси. Там, де проходить великий вигин, варто прикріплювати їх через 5 см.
  6. Схожий на перший, другий вигнутий профіль закріплюється до підвісів. Потрібно досягти однакової висоти кожного кріплення, щоб каркас не був кривим.
  7. Після фіксації профілів потрібно відрізати ділянки з профілів для з’єднання напрямних.
  8. Їх довжина має вийти якнайбільше 50 см. Вийде пористий каркас.
  9. Далі потрібно прикріпити листи гіпсу до конструкції. Як це робити описано вище у статті.

Стеля з ПВХ панелей

Деякі люди цікавляться: як обробити стелю пластиковими панелями? Спочатку потрібно встановити каркас. Використовуючи дюбелі, з усіх боків кімнати слід закрутити елементи кріплення, в які потрібно буде вставити деталі по ширині.

Іноді підійде спеціальний пластмасовий профіль, за допомогою якого можна здійснити установку швидким способом. Далі потрібно закріпити поперечки каркаса. Вони дозволяють зміцнити панелі у центральній частині.У маленьких кімнатах вони можуть бути не доцільними.

Встановлення панелей

До алюмінієвих профілів, що знаходяться по всіх стінах і до брусків з дерева, які теж підходять для каркасу, панелі прикріплюються саморізами або скобами, застосовуючи степлер.

Панелі до цього нарізуються за необхідними розмірами. Вони добре входять один в одного методом паз/гребінь.

  • Перша планка встановлюється гребенем до стіни, щоб у паз можна було вставляти наступну деталь.
  • Вгорі на кінці є місце для вкручування шурупа.
  • Так усі деталі поступово укладаються та закріплюються.
  • Для останньої деталі залишається невеликий зазор для її вставки в конструкцію.
  • Всі ці роботи з виготовлення стель можна здійснити самостійно.

У кожного виду стель є свої сильні та слабкі сторони.









Яку стелю вибрати і втілити в життя потрібно вирішити кожній сім’ї окремо, враховуючи свої побажання та фінансові можливості.

Фото найкращих варіантів для обробки стелі