Зонування простору (150 фото): огляд кращих способів зонування приміщення

Зонування світлом

За допомогою освітлювальних приладів вдається не тільки покращити дизайн, а й створити ефектне зонування. Найбільш інтенсивне освітлення рекомендується створювати над головною зоною, у додатковій обладнають спокійніше підсвічування.

  • Якщо вітальню необхідно поєднати зі спальнею, можна організувати точкове підсвічування по периметру, що дозволяє плавно регулювати інтенсивність світла. У робочій зоні мають більш потужні освітлювальні прилади, а біля ліжка встановлюють торшери або світильники з більш спокійним, м’яким світінням.
  • Спальну зону розташовують у найдальшому кутку. Її можна обладнати оригінальними лампами (наприклад, у вигляді коралів, що світяться), використовують інші креативні ідеї.
  • Спальна зона підходить для втілення дизайнерських фантазій. Тут чудово виглядає точкове підсвічування стін та підлоги, часто використовуються світлодіодні лампи з регулюванням інтенсивності світла, всілякі бра та торшери.







Застосування оздоблювальних матеріалів

У сучасному інтер’єрі зонувати простір допомагають контрастні матеріали з різною фактурою. Наприклад, для розмежування зон використовується плитка, ламінат або паркет квітів, що відрізняються, оформляються «острівці» з ковроліну, плитки або ламінату.

Для оформлення стін у різних зонах використовується декоративна штукатурка у поєднанні зі шпалерами або фарбою.

Контрасти можуть бути як м’якими, так і досить різкими. При такому зонуванні необхідно стежити за тим, щоб матеріали та кольори гармонійно поєднувалися між собою. Тільки в цьому випадку вдасться створити комфортний простір.