Альтанка своїми руками поетапно: ТОП-200

Різновид альтанки

Щоб креслення та розміри альтанки стали основою для успішного проектування, сама конструкція повинна відповідати площі ділянки.

Зокрема, йдеться про співвідношення площ та подібність стилів:

  • По-перше, альтанка повинна займати не більше 10% від загальної площі ділянки (допускається розташування конструкції будь-де залежно від специфіки проекту);
  • По-друге, тематичне укриття має відповідати житловому будинку та ландшафту (тому для будівництва альтанки рекомендується вибирати будматеріали, з яких зведено житловий будинок).

З іншого боку, ландшафт може не бути схожим на основну конструкцію.Недарма для квітучого саду, виноградника та ставка доводиться вибирати пагоду з вигнутою покрівлею, дерев’яну перголу та конструкцію на палях відповідно.

Актуальність альтанки дозволяє з’ясувати функціональність, а остання, у свою чергу, дає можливість визначитися з такими конфігураціями:

  • Сезонність – відкрита, напіввідкрита, закрита (літня, літня та демісезонна, цілорічна);
  • Склад – колода, брус, цегла, дошки, кований метал, гілки;
  • Форма – квадратна, прямокутна, багатокутна, кругла, овальна;
  • Площа – мала (до 6 кв.м), середня (6-10 кв.м), велика (більше 10 кв.м).

Також альтанка для дачі буває каркасною та цільною – полегшеною та важкою. У першому випадку спочатку зводиться несуча частина (каркас) для подальшого оздоблення. У другому випадку конструкція зводиться поетапно (у кілька рядів).

Склад переважно підбирається згідно з стилем житлового будинку. Але якщо альтанка служитиме лише в теплу пору року, то витрати будматеріалів доведеться скоротити. У такому разі закривати віконні та дверні отвори необов’язково.

















На вибір площі впливає кількість користувачів. Площа та форма підбираються залежно від площі ділянки та вимог до стилю готової конструкції.