Альтанка своїми руками поетапно: ТОП-200

Вибір печі для альтанки

Альтанка з піччю – поширене явище.Причому топка може бути всередині тематичного укриття з кількох причин:

  • Необхідність приготування пікантних страв;
  • Обігрів простору в холодну пору року;
  • Декоративне завершення інтер’єру.

Усередині легких відкритих альтанок піч встигає в нагоді тільки для приготування шашликів. Хоча навіть такі проекти для пожежної безпеки вітають віддаленість печі від конструкції.

Виникає питання, як зробити альтанку своїми руками, щоб укриття служило своєрідною кухнею та вогнищем у будь-яку пору року? Спочатку потрібно визначитися з типом печі:

  • Цегляна – служить стаціонарною коптильнею, надає велике навантаження на фундамент, повільно нагрівається, надовго зберігає тепло;
  • Металева – придатна для перенесення, має відносно легку вагу, швидко нагрівається та остигає.

Для металевої печі доведеться влаштовувати захисний екран, який захистить стіни від займання, а користувачів – від опіків.

Також доведеться подбати про встановлення димоходу. На виході з покрівлі він повинен бути оточений вогнестійким шаром, щоб покрівельний матеріал не спалахнув. Бажано, щоб димар підносився над верхньою точкою альтанки.

Інакше потяг для займання залишатиме бажати кращого.Це поширюється на цегляну піч, під якою через велику вагу топки доведеться звести невеликий додатковий фундамент, тобто. монолітну платформу.