Ідеї ​​для саморобного килимка: робимо килимок із старих речей (легкий майстер-клас + фото)

Ідеї ​​для саморобного килимка – викройки, схеми пошиття. Покрокове керівництво для початківців з фото прикладами

Самодельні килими це ексклюзивна прикраса житла. Думка, що це застарілий «бабусин» варіант, глибоко помилковий і розвіяний часом. Подібні вироби не втратили актуальності, відрізняючись практичністю та привабливістю.

Вони легко стираються, чистяться, на них комфортно стати ранком босими ногами. Слизька підлога, застилаючись прогумованими екземплярами, не дозволить впасти і травмуватися, а розташування біля входу – гарантія не попадання вуличного бруду до будинку.

Звичайно, можна придбати магазинні товари, але спробуйте зайнятися захоплюючою ручною творчістю, адже існує маса доступних оригінальних ідей саморобних килимків. Це не лише принесе економію сімейному бюджету, а й дасть шанс виявити особисту фантазію.

Матеріали для килимка

Самодельні килимки виготовляють із:

  • Старого одягу;
  • Поліетиленові пакети;
  • Шкіряних ременів;
  • Винних пробок;
  • Річкової та морської гальки;
  • Різної матерії.






За наявності навичок шиття та в’язання перед майстринями відкриваються безмежні можливості, але навіть без цих умінь працьовиті та посидючі господарки відтворюють унікальні аксесуари, приймаючи потім на свою адресу купу компліментів від захоплених гостей.

Килимок зі старої футболки

Майкам, що відслужили свій вік, можна подарувати нове життя. Вони мають легку вагу, міцність, а в переробленому вигляді завжди впишуться в дачну обстановку або прикрасять балкон.

Не можна оперувати простирадлами, халатами, колготками. Яскраві кольори виглядають весело та барвисто, але у стриманому інтер’єрі будуть зайві. Короткий вигляд у двох відтінків, а однотонність доречна, якщо підходить іншим інтер’єрним деталям.

Майстер-клас, як зробити килимок своїми руками:

  1. Сировину наріжте на 5-сантиметрові смужки, зшийте їх і змотайте в клубочок.
  2. Взявши стрічки, різні за кольором, заплетіть їх у кіску.
  3. Після закінчення стрічки, підв’язуйте іншу, продовжуючи плетіння.
  4. Довгу плетінку починайте згортати від центру по колу.
  5. З вивороту зробіть закріплення голкою з ниткою, уникаючи розпускання.














Існує інша пропозиція. Приготувавши прямокутну картонку, на протилежних довгих сторонах прорізаємо зачіпки 1 см.

Протягуємо через них нитку по всій площі, потім футбольні нарізки продаємо через один крок по черзі, в кінці закріплюючи шматочки. Залишиться зняти підлогу з основи.

  • Аналогічно конструюють круглі моделі, розкресливши сферу на 30 секторів.
  • Обвив пряжею кожну зарубку, проходячи через середину, від центральної точки обплітають кожну ниточку шаховим порядком, рухаючись догори, наприкінці зав’язавши вузлики.

Робимо килимок з джинсів

У джинсової тканини чудова щільність і зносостійкість, що гарантує довгу службу саморобки. Прогладивши штани за допомогою праски, ріжемо їх квадратиками або будь-якими фігурами. На основу із синтепону, поролону пришиваємо заготовки. Якщо взяти різні тональності, то з’явиться клаптева техніка пэчворк.











Незвичайний і сучасний вигляд у килима з лейблів штанів, правда збір їх розтягнеться надовго. Напевно, у квартирі знайдуться старі протерті шкіряні ремені. З них не важко зробити декоративні добротні вироби, обрізаючи бляхи, і наклеюючи на основу будь-яким розташуванням.












Ткацтво на обручі

Пластмасовий гімнастичний хула-хуп надає зручність у роботі. Інструкція, як правильно зробити килимок своїми руками:

  1. На каркас натягуємо хрестоподібно дві смуги.
  2. Продовжуємо маніпуляції з іншими відрізками, створюючи конструкцію, схожу на велосипедне колесо з непарною кількістю осей.
  3. Плетіння займаються від центру, пускаючи стрічки під натягнутими лінійками.
  4. Дойшовши до середини, починаємо розділяти основні петлі надвоє для щільної структури.
  5. На завершення ниткові краєчки зав’язуємо міцними вузлами.
  6. Зрізавши об’єкт з кола, зміцнюємо кінці.








Ще один цікавий варіант на рамці. У дерев’яну раму вбивають гвоздики з інтервалом 2 см з обох боків. На них кріплять матер’яні стрічки, через які проходитимуть над і під основними зразками контрастні елементи. Кінцевий край зав’язують вузликом і знімають виріб із пристрою.

Нестандартні задумки для килимка

Любителі екології виготовляють чарівні експонати з моху, які повернуть міським жителям почуття перебування на природі. Дуже симпатично виглядає модель з різних за діаметром та кольором мішечків з м’яким або сипучим наповнювачем.

Чарівні половики виходять із лазневих рушників, що підкорюють своєю м’якістю, вони доречні у спальній чи дитячій кімнаті. Деякі йдуть далі і шиють об’ємні фрагменти, що збираються як пазли.












Прості способи, як зробити килимок для початківців, включають мотузкові варіації.

  • Цей матеріал – благодатний ґрунт для новачків. З різноманітного арсеналу задіють товсті канати, скручуючи їх по спіралі та наклеюючи на підкладку.
  • Зі шпагатом можна поступати так само або сплітати його в коси і збирати навколо, відтворювати будь-які геометричні фігурки, з’єднанням яких отримують візерунковий малюнок.







Шматочками бавовняного мотузка обв’язують осередки сітки, фіксую ниточками, тепер кінчики треба роз’єднати, щоб предмет знайшов легковажну пухнастість. А як щодо помпонов? Їх роблять із залишків різнокольорової пряжі, намотавши на долоню, зав’язавши посередині і розрізавши крайні петлі.

Чудові помпончики прив’язують до сітки, творячи неймовірну красу, схожу на хмари. Можна звернутися до форми серця, зірки на розсуд майстра.

Масажні килимки своїми руками

Масаж ступнів, де зосереджені біологічно активні точки, позитивно впливає на здоров’я, перешкоджаючи втомі та напрузі, він несе користь дітям, попереджаючи плоскостопість.

Ходіння по опуклих поверхнях обіцяє гарний сон та розслаблення. Список сировини, з чого можна зробити такий килимок своїми руками, поповнений камінцями, каштанами, ґудзиками.

Кришки від пляшок з’єднують ліскою, оперуючи шилом.

  • Їх різнокольоровий вигляд прикрасить санвузол, не зайвим специфічний килим буде біля дверей.
  • Примітно, що його можна перевертати. Округле каміння попередньо ретельно миють і клеять
  • Моментом на добротну основу. Сушіння триватиме добу.
  • Зразок кладуть у ванній, а його підігрів гарантує подвійну дію.
  • Ідеальна пропозиція – пробки від вина, що не вбирають вологу та не допускають розмноження бактерій.

Робимо домашні килимки з підручних матеріалів:

  1. Проби ріжуть навпіл, зачищаючи низ наждачним папером.
  2. Для укладання користуються гумовою або силіконовою підстилкою.
  3. Приклеювання починається від центру. Викладку здійснюють шаховим, поперечним, поздовжнім, ялинковим візерунком.

Затребувана методика наповнення пробковими цільними заготовками невисокого ящичка, заповнюючи його ними впритул у вертикальному положенні.

Килимок із ПВХ

Вхід у житло найзабрудненішу ділянку, але це не означає, що її не потрібно прикрашати. Зупиніть вибір на поліетиленових пакетах, яких у господарстві знайдеться з надлишком. Створивши шедевр, ви не тільки сприятимете чистоті, але й допоможете навколишньому середовищу.

Для творення підлоги підійдуть методи в’язання гачком або вищеописане складання кісками, а різні за забарвленням пакетики нададуть виробу барвистий вигляд.

Домоткані зразки – гаранти затишного інтер’єру та теплої домашності. Фото саморобних килимків це наочно підтвердження їхньої ідилічної принади та свідчення того, що стародавнє килимове ремесло ніколи не піде в небуття, незважаючи на новомодні віяння.

Фото саморобного килимка