Канзаші своїми руками (150 фото): поетапна інструкція з виготовлення виробів зі стрічок канзаші

Канзаші своїми руками — покроковий майстер-клас для початківців (150 фото

Дуже часто в магазинах рукоділля або на полицях супермаркетів у відділах з аксесуарами можна натрапити на бантики надзвичайної краси та квіточки, прикріплені до звичайних шпильок, обручів, шпильок, затискачів гребенів та інших принад.

Такі прикраси, як правило, вигідно підкреслюють гідність дівочих локонів та привертають погляди. І лише мало хто знає, що такі ж прикраси можна виконати вдома самостійно.

Техніка створення квітів зі стрічок і тканини називається канзаші, і її батьківщиною є далека країна вранішнього сонця – Японія.

Говорять, що це мистецтво набуло широкого поширення завдяки гейшам, які любили прикрашати своє волосся всілякими аксесуарами, у тому числі й квітами з атласних стрічок. Це допомагало їм доповнити свої образи та виглядати яскраво.

Нині ж багато майстрів прагнуть опанувати дану техніку, яка в умілих руках розкриє всю свою чарівність. На щастя, в даний час інтернет може порадувати кожного бажаючого величезною кількістю майстер-класів на тему, як зробити канзаші своїми руками.

З цієї статті ви дізнаєтеся: з чого можна зробити канзаші, які необхідні інструменти та матеріали для роботи, які стрічки підходять для створення кольорів та інші корисності. Головне пам’ятайте – ця техніка не така складна і страшна, як здається на перший погляд.

Все, що потрібно – запастися терпінням та посидючістю, оскільки процес створення акуратних пелюсток вимагає акуратності та уважності.

Матеріали та інструменти

Для будь-кого, хто планує почати займатися технікою канзаші, необхідно запастись стандартним набором матеріалів та інструментів:

  • Стрічки;
  • Бусинки, бісер, гудзики, бусинкообіймачі та інші;
  • Запальничка, термоніж або свічки;
  • Ножиці;
  • Лінійка або сантиметр;
  • Голка;
  • Нитки;
  • Клей (бажано брати клей-пістолет);
  • Пінцет.

Як вибрати потрібні стрічки

Для японського рукоділля використовують атласні стрічки. Вони бувають різної ширини: 2,5 див, 5 див і тд. Початківцям рекомендують починати робити перші пелюстки зі стрічок, ширина яких становить 5 см. З них дуже зручно складати потрібні для пелюсток квадратики. Тим не менш, складові квітки не завжди однакові за величиною, тому для створення складніших кольорів використовують кілька стрічок різних розмірів. Найвужчі стрічки служать для створення фону або додаткового декору, якщо йдеться, припустимо, про настінне панно.

На фото нижче наведено приклади бантиків та квітів канзаші.












  • Атласні стрічки мають дуже гарний вигляд і приємні на дотик.
  • Їх виробляють, як правило, із шовку, і деякі стрічки навіть прикрашають візерунками або принтами.
  • Однак, навіть у такого бездоганного матеріалу, що привертає увагу, є один істотний недолік — край зрізу сильно розпускається.
  • Тому, якщо вчасно не підпалити кінчик стрічки, вона загрожує розпуститися.
  • Також, це дуже слизький матеріал і не натренованим рукам спочатку буде складно утримати гладкі пелюстки.











Як варіант, новачкам краще починати з репсових стрічок.









Поради

Якщо слідувати цілій низці порад, покрокове виготовлення канзашок своїми руками стане не тільки більш комфортним, а й безпечним.

Для цього потрібно дотримуватися деяких правил техніки безпеки та тримати своє робоче місце у повному порядку.

  • По-перше, приділіть більше уваги освітленню. Всім відомо, що працювати з дрібними деталями краще вдень, коли можна отримати достатню кількість натурального світла. Однак, не кожна майстриня може дозволити собі викроїти кілька годин вільного часу посеред робочого дня. Тому, їй нічого не залишається крім як сісти за роботу пізно увечері. Звичайно, настільні лампи не зможуть зрівнятися із сонячним світлом, хоча, якщо постаратися, можна мінімізувати навантаження на очі.Розташовуйте настільну лампу таким чином, щоб вам було добре видно стрічку і ніщо не затіняло роботу.
  • По-друге, маючи справу з вогнем або термоножем, стурбуйтеся заздалегідь, щоб ніхто з домочадців ненароком не обпікся про них. Взагалі запальничку та свічки рекомендують тримати якнайдалі від стрічок, оскільки вони мають властивість добре і швидко горіти.
  • По-третє, правильно організоване робоче місце запорука успішної роботи. Це правило поширюється не тільки на рукоділля і все, що з ним пов’язане, але і на багато інших сфер нашого життя. Тим не менш, багато хто їх нехтує, а дарма. У межах досяжності розташуйте тільки найнеобхідніше, решту матеріалів та інструментів зберігайте у відведеному для них місці, щоб уникнути захаращення столу.
  • По-четверте, зовсім новачкам потрібно починати свої перші твори, вибираючи за основу темніші та насиченіші стрічки. При перших спробах скрутити та обпалити пелюстки, велика ймовірність, що в недосвідчених руках стрічка закоптиться надто сильно і потемніє у помітних місцях.
  • По-п’яте, стрічки слід заздалегідь розрізати на клаптики однакових розмірів і відразу обпалити їх кінчики.







Принцип створення квіточки канзаші

Це правда, що єдиними елементами цієї техніки є пелюстки. Незалежно від складності їх поділяють на два види – круглі та гострі.

Навіть із найпростіших пелюсток можна створити прості та красиві канзаші для початківців.






Стандартна техніка створення квіточки-канзаші складається із семи кроків:

  1. Лента розрізається на потрібну кількість відрізків однакового розміру.
  2. З кожного клаптя збирається пелюстка, після чого його кінчики та місце з’єднання обробляється вогнем.
  3. Якщо немає запальнички, беруть свічки (з ними потрібно бути дуже обережними, інакше ви ризикуєте закоптити ніжний матеріал).
  4. Всі пелюстки збираються за допомогою голки на нитку. Чим міцніша нитка, тим краще.
  5. Така заготовка приклеюється за допомогою клейового пістолета до основи, яку можна зробити з фетру або картону.
  6. До заготовки центром пришивається або приклеюється намистинка, яка стане серцевиною для квітки.
  7. Пелюстки можна додатково прикрасити: змастити краї клеєм і посипати блискітками або пришити намистини
  8. Залишається лише почекати, поки робота повністю не висохне. Після, з отриманою квіточкою можна робити все, що заманеться.










Проблем з тим, як знайти докладні інструкції та схеми, як зробити канзаші, виникнути ні в кого не повинно. Тому залишається лише побажати удачі всім охочим у їхніх починаннях.

Фото канзаші