Ляльки з полімерної глини: майстер-клас для початківців (100 фото)

Ляльки із полімерної глини: огляд цікавих ідей, 100 фото. Технологія виготовлення своїми руками

Полімерна глина-матеріал, з якого можна отримати різні прикраси, підробки або виготовити сувеніри своїми руками на продаж або на подарунок. Цей матеріал схожий на пластилін, який згодом твердне, коли майстер починає виконувати якусь роботу з нею.

Полімерну глину можна буде покривати фарбами після того, як вона застигла, також її можна з’єднувати між собою. Цю глину потрібно зберігати в герметичній упаковці, тому що без неї він протягом декількох годин застигає.

Є ще один варіант полімерної глини, вона є прозорим гель, який теж має властивість затвердіння. Цей матеріал використовується як клейка речовина.

Перш ніж починати працювати з цим матеріалом, потрібно купити все необхідне для ліплення полімерної глини. Спеціального списку немає, бо майстер сам вибирає, що саме він виготовлятиме з даного матеріалу.

Справжні інструменти коштують дорого, тому їх можуть дозволити придбати не всі майстри на початковій стадії навчання, тому вони шукають аналоги.














img src=”/wp-content/uploads/bvnbn_13983.jpeg”>








js bvnbn_14076.jpeg”>

Попередній список інструментів

Перш ніж Ви плануєте навчитися, щось виготовляти з полімерної глини, майстер-початківець повинен організувати собі місце для роботи. Також потрібно закупитись усім необхідним для роботи. Робоча поверхня не має бути дерев’яною.

Найкраще використовувати в роботі такі поверхні:

 • Силіконові;
 • скляні;
 • Керамічні.

Якщо ви плануєте запікати цей матеріал, то краще використовувати силікон, що не ковзає. Він витримує високі температури і допомагає добре запікати глину.

Ще одним із головних матеріалів є качалка.Це спеціальний гладкий прилад, який дозволяє розгортати необхідні деталі в роботі. Майстри з великим стажем у роботі з полімерною глиною радять вибирати шпильки акрилові.

Бує в роботі необхідно розкотити дуже тонко матеріал, тому обов’язково у майстра має бути паста-машина, яка допоможе це зробити. З її допомогою робота проходить акуратно та швидко. Після роботи з цією машиною потрібно обов’язково слідувати інструкції, як навести в ній чистоту для наступного застосування.

Як правильно навчитися ліпити

В даний час багато хто цікавиться роботами з полімерною глиною. Існують спеціальні магазини, які займаються продажем усіх необхідних матеріалів для роботи з нею.

У цих магазинах працюю спеціально навчені люди, які зможуть Вам підказати, який інструмент потрібен Вам як майстру-початківцю. Також Ви зможете записатися на курси, які допоможуть, як правильно навчитися ліпити гарні ляльки полімерною глиною.

Виділяють такі способи одержання з полімерної глини твердого стану, такі як:

 • Варка;
 • Запікання.






Якщо майстер планує щось запікати з полімерної глини, потрібно встановлювати правильну температуру.

 • Вона має становити 110-130 градусів. У разі не дотримання цієї умови цей матеріал почне кришитися.
 • Мастер-початківець повинен купувати якісний матеріал. Ми радимо обов’язково дивитися на термін придатності.
 • Якщо ви купили свіжу глину, то, розпочавши роботу з нею, вона буде липнути до рук, краще приготувати трохи води.
 • Бують ситуації, коли ви придбали свіжу глину, але з якоїсь причини не приступили до роботи відразу і вона трохи зіпсувалася.
 • Краще для роботи з таким матеріалом купити заздалегідь спеціальний розм’якшувач, тому що глина може кришитися.
 • Інакше у майстра не вийдуть гарні ляльки з полімерної глини своїми руками.

У кожного майстра є свої уявлення, яку ляльку він виготовлятиме.




У цій роботі має бути продумано все до дрібниць.В інтернеті представлено безліч фото ляльок з глини ручної роботи. Кожна з цих робіт гарна по-своєму. Для створення однакових ляльок потрібно багато часу і сил.

Матеріал для виготовлення ляльок

Після того, як ви визначилися з тим, яку саме плануєте виготовити ляльку з полімерної глини, Ви повинні знати, що потрібно для виготовлення ляльок:

 • Клей;
 • Фарби;
 • Глина;
 • Пензлики;
 • Фольга;
 • Ніж;
 • Шліфувальний папір;
 • Пасатижі;
 • Дрот;
 • Грунтівка.








Ми надали Вам попередній список, який знадобиться Вам у виготовленні гарної ляльки з полімерної глини.

 1. На першому етапі обов’язково потрібно зробити каркас виробу. Він дозволить зробити лялька міцною.
 2. Далі потрібно скористатися дротом, він потрібний як скелет для ляльки. Далі отриману модель спробуйте ущільнити за допомогою фольги.
 3. На другому етапі починаємо виготовляти голову із глини. Далі за допомогою ножа робимо: ніс, губи, щоки.
 4. Намагаємося робити очі симетрично. Якщо ви плануєте надати обличчю якогось кольору, потрібно скористатися фарбами. Після відправляємо виріб сушитися в духовку.
 5. На третьому етапі приділяємо час для виготовлення тіла.
 6. Особливу увагу треба приділити рукам і пальчикам, щоб вони були походи між собою. Після чого також відправляємо у духовку.
 7. Після того, як виріб добре висохло, Вам необхідно скористатися шліфувальним папером, щоб прибрати нерівності, які Вам не подобаються.
 8. Ми постаралися розповісти, як виготовити ляльку з полімерної глини своїми руками покроково.
 9. Ви так само зможете зробити своїй ляльці індивідуальну зачіску та одяг.

Для виготовлення зачіски Вам знадобиться шерсть для валяння. За допомогою клею Ви зможете приклеїти волосся. Дуже зручно це робити якимось тонким металом.

Після того, як у Вас вийшов готовий виріб, обов’язково продумайте варіанти та різні ідеї, як зробити ляльці красиву зачіску і одягнути її в красиву сукню.

Будь-яка людина зможе зробити замовлення у хорошого перевіреного матера. Знайти таку людину можна за відгуками в інтернеті або запитати поради у знайомих.

Зайшовши в інтернет, Ви зможете подивитися багато відео майстер-клас як зробити ляльку своїми руками.

Якщо Ви плануєте цим займатися, і у Вас буде добре виходити. Можна починати приймати замовлення, а також з часом проводити навчання для майстрів-початківців. Через час ваше хобі зможе перерости в бізнес-початківець із заробляння грошей.

Фото ляльок із полімерної глини