Клатч своїми руками: викройки з покроковим майстер-класом з виготовлення клатчу в домашніх умовах

Клатч своїми руками – 120 фото ідей, як пошити модну сучасну сумочку зі шкіри та тканини

Сучасний ринок заповнений зручними маленькими сумочками різних моделей, такі аксесуари мають велику популярність. Любителі рукоділля вважають за краще не витрачати гроші на речі, які можна швидко створити самостійно.

Після перегляду кількох фото незвичайних та оригінальних клатчів, кожен майстер зможе вибрати вдалий варіант виконання, після чого повторити всі маніпуляції з виготовлення будинку.

Заготовляти багато матеріалу не доведеться, а для декору найчастіше використовують усіляку дрібничку, єдине, що необхідно закупити – це надійну застібку, завдяки якій особисте приладдя не раптово випадатиме.

Зберігати в маленькій сумочці можна багато речей: телефон, пудру, помаду або гаманець. Керуючись докладною інструкцією зі створення виробу, вдасться зробити маніпуляції досить швидко, а при цьому помилки зведуть до нуля.

Поширені види моделей

Перш ніж переходити до вирішення питання, з чого можна зробити клатч своїми руками, необхідно визначитися з призначенням аксесуара.

Ці практичні речі можуть використовуватись у різних життєвих ситуаціях, тому майстри розрізняють такі моделі як:

  • Повсякденні.
  • Вечірні.
  • Декоративні.
  • У вигляді конверта.
  • Бокси.









Дизайнерські рішення з кожним роком збільшуються, щоб бути у тренді всім модницям доводиться уважно стежити за новинками моди. Необов’язково після виходу свіжої колекції купувати фабричні зразки продукції такого плану, аксесуар вдасться повторити самостійно.

Коханці в’язати спицями або гачком і взагалі зможуть створити унікальну і красиву річ, тим самим урізноманітнити свій образ.

Відповідні матеріали

Щоб пошити ефектні чоловічі та жіночі варіанти клатчів своїми руками краще брати складові, з якими найлегше впоратися. Для роботи з натуральною шкірою буде потрібна спеціальна швейна машинка, адже такий матеріал досить щільний і грубий.

Не маючи обладнання, варто купити більш м’які варіанти тканини, такі як:

  • Оксамит.
  • Велюр.
  • Габардін.
  • Джинс.






Залишки матеріалу після шиття можна вдало використати та створити аксесуар у стилі пэчворк, готових ідей багато, але деякі майстри вирішують скористатися фантазією, що також не забороняється у самостійній роботі.

  1. Для з’єднання заготовок краще підбирати виключно натуральні або синтетичні нитки гарної якості, які підходять для в’язання.
  2. Основного матеріалу буде недостатньо для завершення процесу, внутрішня частина також потребує уваги, як наповнювач слід вибрати картон, флізелін або дублерин.





Класична модель клатчу з бантом

Перед початком роботи варто провести низку підготовчих маніпуляцій, в них входить підготовка приладдя та складових, після чого слідує форма та шиття клатчу своїми руками за певною схемою.

  • Для цього варіанта сумочки потрібно підібрати щільний вигляд матеріалу, інакше форма спотворюватиметься, що вплине на зовнішній вигляд та презентабельність.
  • Готовий зразок буде таких розмірів: 25 на 15 см, а сам бант шириною може досягати 25 см, на розсуд майстра.
  • На цій стадії закуповується блискавка, можна пошукати в запасах фурнітури або зайти до спеціалізованого магазину та попросити продавця надати елемент завдовжки 23 см.

Рекомендація! Чим більше експериментів майстер зробить з різними тканинами, тим оригінальнішим він зможе створити моделі, декоративні елементи також привнесуть родзинку в оформлення.









Перша стадія відводиться на виготовлення банта, його слід просрочити з усіх боків, також не забувати про середню частину невід’ємного елемента декору. На основній заготівлі намічається місце для блискавки, після її застосування можна приступати до зшивання бічних зрізів.

Як тільки підкладка буде укладена та приметана, прошивається нижня частина виробу, кріпиться надійна застібка. Цей аксесуар максимально ефектно підкреслить будь-який святковий чи романтичний образ, якщо правильно поєднати кольори.

Вечірня сумочка

Взявшись за реалізацію цього майстер-класу з пошиття клатчів своїми руками, необхідно розуміти, що для роботи буде потрібно відповідний матеріал.

Ідеальними варіантами складових можна назвати:

  • Атлас.
  • Шифон.
  • Поліестер.






Для декорування найчастіше беруть яскраві стрічки, стрази чи пелюстки від штучних кольорів, застібку роблять елегантною, за цю функцію відповідає надійний магніт. Повторити всі етапи самостійного виробництва зможе навіть новачок, потрібно лише точно дотримуватися докладної схеми.

  1. Починається робота з крою та вирізування заготовок, підкладкову тканину та наповнювач краще заздалегідь підготувати, щоб не відволікатися від складання готового виробу.
  2. Блискавка відразу простягається, якщо відкласти цей момент на потім, то працювати буде некомфортно, майстер зазнає маси незручностей.
  3. Після чого переходять до бокових зрізів та нижньої частини аксесуара, лицьову сторону декорують та оснащують застібкою магнітного типу.

В’язані вироби

Любителі гачка або спиць обов’язково оцінять цей варіант виконання і без праці повторять роботи інших майстрів, керуючись докладною інструкцією, як зробити клатч самостійно.

У процесі досить важливо витримати правильну форму виробу, адже в’язані речі можуть швидко втратити її та стати непривабливими. За цей момент зазвичай відповідає наповнювач, варто вибрати цупкий матеріал, картон або тонкий пластик.

Рада! Якщо текстура буде рідка, щоб стінки виробу не просвічувалися, необхідно передбачити щільну підкладку темного кольору, інакше все приладдя буде видно оточуючим.

Прості моделі передбачають використання в процесі створення маленької сумочки в’язку стовпчиком з одним накидом.

  • Основна деталь має такі розміри: 42 на 16 см, ширина клапана має бути 10 см.
  • Після завершення роботи полотно повертається на 16 см, а сторони, що опинилися з боків, зшиваються.
  • Якщо аксесуар людина планує носити на плечі, то не буде зайвим передбачити ручку, розміри підбираються індивідуально.






Фото саморобного клатчу