Кухонний стіл своїми руками: 100 фото, креслення, схеми, виготовлення гарного столу для кухні

Підготовка інструментів та матеріалів

Насамперед, майстру необхідно підготувати своє робоче місце. Це має бути просторе приміщення з достатнім рівнем освітлення та якісною вентиляцією. Тільки при подібному підході просочення швидше вбираються в поверхню деталей, а декоруючі покриття швидко і рівномірно сохну.

Також для роботи знадобиться наступний набір:

  • Лобзик.
  • Рулетка та будівельний олівець.
  • Рівень.
  • Рубанок та наждачний папір.
  • Фарби та розчини для просочення.

Як кріплення використовуються саморізи та металеві куточки. Для розкладного столу знадобиться поворотна фурнітура, яку можна придбати в будь-якому будівельному магазині.

Обов’язково слід заздалегідь підготувати креслення кухонного столу, на якому відображені основні деталі та кріплення.










Створення класичного столу

Найчастіше у кухонному інтер’єрі можна зустріти класичний стіл прямокутної форми. Широка стільниця кріпиться на каркас та чотири опорні ніжки.

Інструкція, як зробити кухонний стіл своїми руками:

  1. Згідно з підготовленим кресленням, випилюють чотири ніжки. У процесі роботи важливо стежити, щоб опори мали абсолютно ідентичні розміри та висоту.
  2. Особливо збирають каркасну опору під плиту стільниці. По зовнішньому краю для кріплення використовують шурупи. По внутрішній стороні каркаса кріплять металеві куточки. Подібна подвійна конструкція надає саморобним меблям особливої ​​міцності.
  3. Не слід забувати про проведення попереднього просочення всіх дерев’яних поверхонь вологостійкою олією. При цьому важливо точно витримати час експозиції, щоб масло повністю ввійшло в товщу деревини. Пов’язана ця необхідність із досить частим контактом стільниці з вологою та миючими засобами.
  4. Наступним кроком монтують опорні ніжки до каркаса.
  5. Стільницю випилюють цільною плитою або з’єднують кілька дерев’яних плит.

Одразу після збирання столу можна приступати до декоративної обробки. Для поверхні столу не буде зайвим розтин дерева морилкою та акриловим лаком.

Також часто застосовують заливку стільниці шаром епоксидної смоли з додаванням пігментів, що фарбують.Дуже популярні сьогодні ПВХ плівки з різними зображеннями або з імітацією природних матеріалів.