Квіткові клумби своїми руками: 150 фото ідей, як красиво декорувати та оформити квітник біля будинку

Принципи планування клумби

Асортимент видів та сортів рослин досить великий. Рослини підбирають виходячи з освітленості, багатства та вологості ґрунту в місці, вибраному під створення квітника.

  • В одному квітнику рослини повинні добре поєднуватися між собою за формою та забарвленням листя, забарвленням та формою суцвіть.
  • Використання одного домінуючого кольору визначає певний настрій. Клумби з переважанням синіх, блакитних кольорів у поєднанні з білим створюються в зоні відпочинку.
  • З використанням червоного, помаранчевого, жовтого кольорів проектуються клумби перед будинком або вздовж доріжок.
  • А в будь-якому місці саду доречний буде квітник у пастельних тонах. При поєднанні відтінків необхідно насамперед керуватися смаком та почуттям міри.





Обираючи тип квітника та рослини, також необхідно враховувати можливості догляду за ними. Щоб догляд не був трудомістким, підбираються рослини близькі за вимогами до умов зростання і не мають тенденції до розростання (з повзучими кореневищами).

Для досягнення постійного декоративного ефекту при відцвітанні одних рослин їм на зміну зацвітали інші і прикривали місця, що втратили декоративність.

Визначившись із видами рослин становлять схему їх розміщення залежно від типу квітника. Особливу ретельність потребують квітники регулярного типу.

Розрахувати кількість посадкового матеріалу на 1 кв. м можна орієнтуючись на висоту рослин:

  • Великі та високорослі — 1–3,
  • Середньорослі — 5–7,
  • Низкорослі—7–11,
  • Грунтопокривні — 30–35.








Перед посадкою ретельно перекопати ґрунт, видалити кореневища багаторічних бур’янів та внести необхідні добрива. Для забезпечення сприятливих умов для розвитку рослин необхідний пристрій дренажного шару до 30 см, що складається із щебеню або битої цеглини.

Оформлення квіткових клумб — це не тільки наповнення рослинами, а й їх красива окантовка та межа між доріжкою або газоном.