Прикраси з епоксидної смоли своїми руками: майстер-клас з фото для початківців

Прикраси з епоксидної смоли: вчимося робити сережки, кулони, підвіски своїми руками.

Сучасні моделі прикрас дозволяють додати яскраві деталі у образ кожної модниці. Їх виготовляють із різних декоративних матеріалів. Великою популярністю користуються незвичайні аксесуари з епоксидної смоли. Усередині намистин вдається відобразити квіти, дрібних комах, яскраві пігменти.

Сьогодні створено велику кількість інструкцій, як правильно робити прикраси з епоксидки. Кожна методика розроблена з урахуванням професійного досвіду майстрів. При дотриманні порад та рекомендацій вдається отримати оригінальні аксесуари, які можна використовувати для повсякденного та вечірнього способу.



Що роблять з епоксидної смоли

З епоксидки можна зробити незвичайні вироби. До них відносять:

  • Брошь;
  • Браслети;
  • Сережки;
  • Підвіски та кулони.






У такого виду біжутерії з’явилася своя аудиторія. Відсутність дорогоцінних деталей та дорогих матеріалів ніяк не знижує інтерес до подібних виробів. Кожна модель має особливості.

Сьогодні у продажу виробу з епоксидної смоли вважається прибутковим та успішним бізнесом. Саме тому інтерес до цього виду рукоділля зростає з кожним днем.

Насправді епоксидна смола вважається досить примхливим видом матеріалу. Працюючи з нею необхідно мати чітке уявлення про принципи робочого процесу. До того ж наявність навички та професійного досвіду вітається.

У цьому матеріалі зібрані найкращі методики поетапного виготовлення прикрас своїми руками. Завдяки цьому керівництву вдається сформувати уявлення про хімічні компоненти, способи їх сушіння та методики обробки.

Відмінні риси епоксидки

Для роботи з прозорою смолою необхідно знати кілька тонкощів. Для створення оригінальних прикрас використовують компаунд. Він є різновидом епоксидки. У спеціалізованих відділах його реалізують у вигляді двох складових. Один з них відноситься до основного складу, а другий виступає як затверджувач.

  • Основа складається з олігомерів, у складі яких присутні епоксидні групи.
  • Як затверджувач використовують аміни. Як зробити прикраси з епоксидної смоли? Попередньо готують робочий склад.
  • Його роблять у результаті змішування двох складових. Внаслідок цього з’являється хімічна реакція.
  • Завдяки їй отримують полімерний склад.Його характеристики відрізняються від первинної субстанції.
  • Простим мовою, смола поступово починає застигати та кристалізуватися.









Пропорційність компонентів залежить від виробника. Вона відображена інструкцією з експлуатації, яку кріплять на ємності. Після застигання смола стає прозорою.

Готові вироби відрізняються своєю здатністю протистояти сонячній інсоляції, мають високі експлуатаційні характеристики. Після правильної полімеризації готові вироби не змінюють своєї форми та об’єму.



Які інструменти та матеріали використовують

Для створення ексклюзивних прикрас з епоксидки необхідно підготувати наступний набір інструментів та витратних складових.

До них відносять:

  • Епоксидна смола та затверджувач;
  • Яскраві барвники та блискучі пігменти;
  • Різні види декору. Тут можна використовувати живі квіти, дрібних комах та сухоцвіти;
  • Ємність для виготовлення робочого складу. Для цього використовують одноразовий посуд. Для цього застосовують пластикові склянки. Завдяки прозорим стінкам вдається оцінити стан робочого розчину.
  • Палички з деревини. Вони потрібні для рівномірного змішування інгредієнтів.
  • Пінцет допоможе поправити положення декору полімеризації;
  • Рукавички;
  • Молди. Сьогодні реалізують багато цікавих форм для створення прикрас своїми руками.

Здійснювати процес створення прикрас рекомендується на рівній поверхні. Таким чином вироби виходить рівним із чіткими гранями. Робочу площину рекомендують застелити поліетиленовою плівкою.

Температура всередині приміщення має бути не менше 20 градусів. Попередньо здійснюють ретельне прибирання, щоб дрібне сміття та частинки пилу не зіпсували готовий результат.






Робимо незвичайний кулон

Представляємо вашій увазі простий майстер-клас із прикраси з епоксидної смоли. Готовий аксесуар набуває сферичної форми, всередині якої можна розмістити парасольки кульбаби.

Розміри кулону залежать від обсягу молда.

  1. На додаток до інструментів знадобиться використання двох шприців. Вони допомагають правильно визначити рівень компонентів.
  2. Поверхню молдов попередньо очищають мильними розчинами. Після цього їх насухо протирають паперовими серветками.
  3. Після цього можна розпочинати підготовку робочого складу. Пропорційність компонентів нанесено на упаковці управителів.
  4. Для цього скористаємося шприцами та відміряємо потрібний об’єм.
  5. Сухий кульбаба акуратно розміщуємо в силіконовому молді. Зайве парасольки видаляємо за допомогою пінцету. Робочий склад має настоятися протягом 40 хвилин.
  6. Визначити процес полімеризації можна при контакті з пластиковою склянкою. Якщо він став теплим, це вказує на початок процесу.
  7. Після цього можна акуратно вливати прозорий розчин тонким струменем. На фото представлена ​​докладна інструкція, як робити прикрасу з епоксидки.
  8. За наявності бульбашок їх видаляють за допомогою зубочистки. Якщо залишити їх у порожнині кулона, вони можуть спровокувати появу тріщин і деформації готового результату.
  9. Заливати епоксидну смолу необхідно трохи вище за встановлений рівень. Таким чином прозорий склад не порушить форму сухої кульбаби.Позбутися нерівностей і недоліків можна і за допомогою випилювання.
  10. Вироби у силіконовій формі необхідно накрити тонкою тканиною, щоб частинки пилу не прилипли до верхньої оболонки.









Час сушіння виробу з епоксидки безпосередньо залежить від товщини заливки та обсягу заготовки. У середньому вона становить від 3 до 7 години. Після цього можна виймати деталь із форми.

Завершальним етапом буде фіксація напівсферичної основи до металевої фурнітури. Для цього скористаємося термопістолетом. Клейка маса допоможе щільно закріпити виріб у металевій рамі. Пропонуємо найкращі ідеї прикраси з епоксидної смоли. Яскраві фото допоможуть визначитися із вибором декоративного аксесуара.

Фото прикрас з епоксидної смоли