Мангал із цегли: покрокова інструкція, схеми, креслення з розмірами, найкращі проекти, 150 фото ідей

Планування цегляного мангалу

Безперечна перевага цегляного мангалу – це багатофункціональність. Така споруда може функціонувати як жаровня, барбекю, рожен та гриль. Але для справної роботи необхідно ретельно опрацювати планування мангалу.

  • Найперший пункт у будівництві – це закладення фундаменту.
  • Будівництво стаціонарного вогнища здійснюється за таким же принципом.
  • За пару тижнів до початку роботи необхідно вирити яму глибиною не менше 25 сантиметрів.
  • Потрібно помістити опалубку і залити цементним розчином.
  • Одразу ж після цього встановлюються стрижні арматури або армувальна сітка.
  • Цей етап гарантує міцність та довговічність конструкції, тому не варто виключати його з усього процесу.

Поки застигає фундамент, важливо продумати дизайн майбутньої споруди. На просторах інтернету можна зустріти безліч фото мангалів з цегли. Крім привабливого зовнішнього вигляду, вогнище має бути оснащене всім необхідним функціоналом.






Наприклад, креслення мангалу можна створити вручну, та оснастити «своє дітище» додатковими нішами для зберігання вугілля, посуду та інших аксесуарів. Проектування також може містити місце для оброблення м’яса та раковину.

Однак за такого підходу потрібно виходити зі своїх сил та можливостей. Якщо на ділянці немає альтанки, бажано проектувати мангал з дахом.

Щоб відпочинок проходив із комфортом, не забудьте про піддувало і навіс. Оснастіть пікнікову зону освітленням.

Для визначення оптимальної висоти конструкції потрібно звернутися до власного зростання. Якщо стати прямо і зігнути в ліктях руки, імітуючи приготування їжі на грилі, то можна отримати висоту будівлі: відстань від землі до ліктів.

За стандартом зведення враховує подвійну внутрішню стінку з термостійкої вогнетривкої цегли, яка вибудовується по периметру області приготування їжі. Однак основа гриля виготовляється з іншого матеріалу.