Оздоблення лазні всередині своїми руками: покрокова інструкція з фото для початківців

Оздоблення лазні всередині своїми руками – етапи робіт, фото, матеріали, цікаві варіанти дизайну, інструкція

Побудувавши лазню, треба зробити оздоблювальні роботи, причому обробка лазні всередині своїми руками вимагає більшої уваги, ніж зовні. Це пов’язано з тим, що всередині такого приміщення часто створюється висока температура і сильна вологість, з чим доводиться рахуватися.

Виходячи з цього, потрібно вибирати певні оздоблювальні матеріали. Від цього залежить тривалість експлуатаційного терміну всієї споруди, а також рівень комфорту при проведенні лазневих процедур. Кожне відділення в лазні потребує свого особливого підходу, найвибагливішим до обробки вважається парилка.

Матеріали для обробки лазні

На ринку будівельного приладдя надано великий асортимент матеріалів для внутрішніх робіт, ідей для обробки теж достатньо. Щоб полегшити вибір, краще порадитися з фахівцем у цій галузі, тому що не кожен матеріал може підійти для експлуатації у гарячому приміщенні.

При виборі також потрібно знати деякі вимоги до таких матеріалів:

  • Довговічність;
  • Термостійкість;
  • Влагостійкість;
  • Екологічність;
  • Гігієнічність.Для внутрішньої обробки лазні бажано використовувати натуральні матеріали. Пластикова продукція під впливом високої температури піддається деформації, а також виділяє специфічний запах. Керамічна плитка швидко тріскається.

  • Тому найчастіше зустрічаються варіанти обробки лазні з використанням деревини.
  • Найчастіше віддається дереву листяних порід. Є думка, що обшивка з хвойних порід деревини при нагріванні виділяє смолу.
  • Однак таке твердження неоднозначне, оскільки смола сприятливо впливає на людський організм, особливо на дихальні шляхи та роботу серця.

Якщо дерев’яний матеріал не влаштовує, то можна зробити внутрішнє оздоблення лазні жаростійкою плиткою, вона добре переносить перепади температури. Також багато хто рекомендує облицьовувати стіни в парилці теракотовим плитняком, він має високі показники термостійкості та водостійкості.

Тип деревини залежить від переваг і можливостей. Найчастіше вибір подає на користь вагонки, вона дешевша, ніж інші варіанти. При придбанні вагонки потрібно переконатися в її високій якості. Велику увагу потрібно приділити лицьовій частині матеріалу, на ній не повинно бути жодних вад (тріщин, сучків, сколів тощо).

Зробити остаточний вибір можуть допомогти фото обробки лазні всередині.