Вентиляція своїми руками: покрокова інструкція з монтажу

Вентиляція своїми руками: параметри саморобних систем у будинку та квартирі (схема, монтаж, недоліки, переваги)

Забезпечити відповідний обмін повітряних мас допомагають димарі. Свій початок вони беруть у найбільш забруднених приміщеннях будинку – це відсік санвузла та кухня. Потім вони йдуть до горища, а вже звідти надвір через дах.

Канали функціонують за рахунок створення повітряної тяги, яка дозволяє виводити відпрацювання, а натомість надходити свіжим повітряним потокам. Вони проникають завдяки віконним та дверним отворам, існуючі нещільні ділянки стін, а також склопакетів.

Особливості вентиляції для дому

З курсу фізики давно стало відомо, що:

  • Більш теплі потоки спрямовуються вгору;
  • Знижений тиск – притягує повітря.

Сила тяги залежить від:

  • Різниці у температурі в будинку та на вулиці. Цим пояснюється сильніше витягування взимку, коли зігріте домашнє повітря швидше піднімається по повітропроводу. У літній період через нульову тягу практично немає обміну;
  • Відстань по вертикалі від даху до приміщення. Тяга сильніша за наявності вищого каналу;
  • Напрями вітру та його швидкості. Нерівномірність розподілу тиску створює вітер. Коли на рівні віконного отвору тиск вищий, а при виході утворюється зона нижчого тиску, то забезпечено гарне переміщення повітря.

Природна вентиляція має один істотний недолік – неможливість здійснення контролю за вуличною температурою та тиском. Є деякі хитрі прийоми, завдяки яким можна забезпечити природну вентиляцію своїми руками.

Деякі з них застосовуються виключно на проектній стадії, а решта цілком знадобляться для будинку, де вже зроблено капітальний ремонт.










Рекомендується уважно переглядати фото витяжної вентиляції, для кращого розуміння цієї тематики.