Рідкі шпалери своїми руками: найкращі рецепти з покроковою інструкцією приготування в домашніх умовах

Рідкі шпалери своїми руками в домашніх умовах: рецепти приготування з паперу та тирси, поради.

Рідкі шпалери – ідеальний оздоблювальний матеріал, що характеризується нешкідливістю, високою естетичністю, практичністю в експлуатації. У мережі можна зустріти безліч типів готових сухих складів, які перед використанням просто розмочуються водою.

Нанесення рідких шпалер своїми руками потребує мінімальних навичок. З цим впорається будь-який домашній майстер середньої руки.

Робота не забирає багато часу, а результат перевершує найсміливіші очікування, через що рідкі шпалери з паперу та різних натуральних волокон стали улюбленим оздоблювальним матеріалом.

Домашні майстри, які втомилися під час ремонту кімнат возитися з нарізкою рулонних шпалер, підготовкою клею та його нанесенням, розгладжуванням зморшок та бульбашок, вирізуванням отворів під розетки та вимикачі, з великим полюванням використовують цей чудовий оздоблювальний матеріал.

Рідкі шпалери до того ж можна зробити самостійно, використовуючи паперові відходи, тирсу, а також матер’яні та в’язані вироби.

  • Як наносити рідкі шпалери на стіни
  • Фото рідких шпалер в інтер’єрі
  • Подвійна вигода рідких шпалер

    Хоча готові сухі суміші, широкий асортимент яких представлений в будь-якому магазині будівельних матеріалів, коштують недорого, виготовлення рідких шпалер своїми руками дозволить не тільки заощадити приємну суму, але й ефективно утилізувати великі обсяги макулатури, що скопилася на балконі або в гаражі, рваного одягу, старезних штор і простирадлом.

    Майстри з успіхом експериментують з найрізноманітнішими складами, включаючи в суміш вату, тирсу, ялинкову мішуру, блискітки. Високе покриття відрізняється специфічною рельєфною фактурою, виглядає дуже привабливо, в чому легко переконатися, розглядаючи фото рідких шпалер.

    Для майстра-початківця дуже важливим є той момент, що покриття, по-перше, не вимагає високого виконавського мистецтва, а по-друге, надійно приховує від очей будь-які дефекти стін, завдяки чому виключається витратний за часом процес підготовки поверхонь.

    >







    Як виготовити шпалери своїми руками

    Розглянемо докладніше, як зробити рідкі шпалери в домашніх умовах із різних матеріалів – паперу, волокон, тирси.

    Папір

    У будь-якій квартирі з часом створюються цілі поклади старих списаних зошитів, блокнотів, записників, щоденників, настінних календарів, пакувальних коробок, принтерних роздруківок, квитанцій, глянцевих журналів та газет тощо.

    Досвід показує, що найкращі результати дає використання білого паперу, якщо запаси такий достатні. Газети та журнали годяться лише в тому випадку, коли планують створити темне покриття.

    Рідкі шпалери в домашніх умовах готуються за випробуваним рецептом:

    1. Макулатура дрібно подрібнюється. Чим менше шматочки, тим швидше готова суміш дозріє.
    2. Здрібнену макулатуру слід зважити. Отриману цифру множать на 5, щоб визначити кількість необхідної для замочування води.
    3. У великій тарі подрібнений папір замочується водою на 4 години.
    4. Коли паперові шматки повністю розмокнуть, за допомогою будівельного міксера все ретельно перемішується до отримання однорідної в’язкої маси.
    5. Додається клей та порошковий барвник потрібного кольору. За допомогою міксера їх втручають у отриману основу.
    6. Готовий склад розфасовується за поліетиленовими пакетами середнього розміру, після чого суміш залишають для дозрівання на 10-15 годин.
    7. Зрілій склад вивалюється з пакетів знову в ємність, щоб досипати необхідні добавки – крихту, мішуру, блискітки. Робота знову здійснюється будівельним міксером. Одночасно із замішуванням потрібно невеликими дозами додавати гіпс, який добре скріпить масу та дозволить їй набагато швидше підсохнути.








    Тирса

    Здобути потрібну кількість відходів деревообробки праці не становить. Завжди десь поблизу працює меблева майстерня або цех, що виготовляє дошки та брус.

    Рідкі шпалери в цьому випадку замішуються за таким рецептом: 1 кг тирси, 5 л води, 0,5 кг клею, 0,5 кг гіпсу, необхідна кількість сухого фарбуючого пігменту, антисептик.

    1. тирса замочується на 5 годин у воді.
    2. Проводиться замішування в розмоклу масу клею, порошкової фарби та антисептика, після чого склад залишають визріти на 10-12 годин.
    3. Перед початком оздоблювальних робіт до складу домішують гіпс.
    4. Рідкі шпалери наносяться на поверхню.

    Маючи справу з тирсою, не слід використовувати великі обсяги декоративних добавок, які можуть порушити структуру матеріалу.


    Волокнисті шпалери

    У будь-якому домогосподарстві згодом збирається цілий склад старих речей, які начебто й викинути шкода, але носити їх ніхто не хоче. Можна коректно вирішити цю проблему, пустивши все старе на оздоблення житла.

    Простір для різних експериментів тут величезний:

    • Використовуйте клубки вовни, мотузки, мотузки;
    • Зберіть по далеких полицях старі светри, протерті вовняні шкарпетки, вицвілі спортивні костюми, старі джинси скатертини, підковдри, наволочки, гардини та рушники.

    Звичайно, доведеться попрацювати сікачом для шатківниці капусти, але результат того вартий. Рідкі шпалери на цій основі виглядають дуже цікаво, створюють відчуття тепла та затишку.








    Замішують цей склад з використанням акрилового клею. Готове покриття виходить строкатим, виглядає ексклюзивно.В якому ще помешканні ви побачите вовняні стіни! Якщо надалі такий ефект перестане подобатися, можна за допомогою звичайного малярського валика пофарбувати стіни будь-якого кольору.

    Як наносити рідкі шпалери на стіни

    В’язку важку масу доведеться викладати на поверхню тільки руками, оскільки механізми тут безсилі.

    1. Стіни попередньо очищаються від шпалер, що відслужили.
    2. Рідкі шпалери наносяться на площину подібно до штукатурки – шаром до 5 мм.
    3. Щоб надати кімнаті пишноти, робимо малюнок рідкими шпалерами, використовуючи трафарети та кілька складів різного кольору, відтінку та фактури.
    4. Можна також розділити один склад на кілька частин, до кожної з яких потрібно додати чистий пісок, мармурову або гранітну крихту.
    5. Після нанесення складу потрібно дати час на висихання.
    6. Через 10-12 годин за допомогою пластикової кельми, що переміщується круговими рухами, проводиться доведення покриття.

    Високі шпалери можна пофарбувати водоемульсіонкою, а на завершення наноситься лак.


    Фото рідких шпалер в інтер’єрі