Стеля з підсвічуванням своїми руками: фото найкращих варіантів з описом технології монтажу

Натяжна стеля своїми руками

Не менш популярним варіантом обробки приміщення є натяжні стелі з підсвічуванням. Вони можуть бути з плівки або тканини, а профіль із пластику або алюмінію.













Системи кріплення в цьому випадку поділяються на три типи:

  • Гарпунна (до полотна кріпиться кромка та вставляється у профіль, полотно має бути точного розміру)
  • Кліпсова (для тканинних полотен, кріпиться на кшталт прищіпки)
  • Штапикова (матеріал вставляється в паз і закріплюється клином, береться із запасом, краї обрізаються або ховаються)

Монтаж однорівневої натяжної стелі можна зробити один, якщо планується другий рівень, то робота буде вже складнішою. Для початку визначтеся з вибором, адже варіантів натяжної стелі дуже багато: сатинові, глянцеві, тканинні, фактурні, з фотодруком, парячі, дворівневі тощо.

Виберіть найбільш зручну систему кріплення та продумайте розташування підсвічування. У більшості випадків для вбудовування освітлення знадобиться монтаж гіпсокартонного короба.

Оскільки існує ризик того, що полотно може розплавитися, є обмеження за потужністю ламп – не більше 50 Вт, світло не повинно бути спрямоване на саме полотно. Тут як освітлення також можуть використовуватися світлодіодні стрічки, неонові шнури та точкове освітлення (споти).

Ці види підсвічування можна сміливо поєднувати між собою. У разі використання тільки світлодіодної стрічки можна уникнути монтажу гіпсокартонного короба, стрічка клеїться зовні по периметру конструкції.Перед тим, як наклеїти стрічку, обов’язково слід очистити та знежирити поверхню.