Як очистити праску від пригару: найкращі способи очищення в домашніх умовах

Паста для чищення заліза з харчовою содою

Харчова сода – давно винайдене хіміками диво, яке тривалий час надавало неоціненну допомогу господаркам за старих часів. Але і зараз вона з успіхом очищає все, від духовок до посудомийних машин, якщо немає бажання використовувати промислову побутову хімію. Сода також може очистити та праску.

  1. Знаючи, як очистити підошву праски від накипу за її допомогою, можна врятувати прилад в екстреній ситуації, коли під рукою немає жодних інших засобів.
  2. Для цього треба приготувати пасту для боротьби з плямами, перемішавши дві столові ложки харчової соди та одну столову ложку води.
  3. Ретливо протираючи їй залізну пластину, слід не допускати попадання харчової соди в отвори для пари.
  4. Якщо паста все ж таки в них потрапила, їх слід очистити нижчеописаним методом.








Ватові палички для вух

Ватові палички – ідеальний інструмент для того, щоб глибоко проникнути в парові отвори та звільнити їх від мінеральних відкладень.

Очищаючи парову праску за допомогою цього допоміжного засобу, необхідно попередньо занурити їх у натуральний оцет (9 %), що підвищить ефективність боротьби із забрудненнями на підошви праски.

Якісно виконане чищення виробу паличками має на увазі досить копітку працю, яка, однак, окупиться сторицею. Якщо ватяні палички не підходять через розміри отворів, можна спробувати намотати вату на інші (тонші) негнучкі палички, також використовуючи оцет.

Заходи безпеки:

  • Не підносити оцет близько до незахищених органів зору і не розбризкувати його в повітрі;
  • Не дихати парами оцту;
  • Не залишати його без нагляду за наявності в будинку дітей та тварин;

Використовувати при очищенні праски латексні печатки, якщо вона холодна, і силіконові (термостійкі), якщо вона розпечена.

Ці заходи безпеки беззастережно відносяться і до наступного способу очищення забруднень днища праски.