Як очистити праску від пригару: найкращі способи очищення в домашніх умовах

Як очистити праску: 10 перевірених способу видалення накипу та нагару в домашніх умовах, 90 фото

Забруднена підошва праски не дає їй виконувати свої функції як слід. Зіпсувати цей побутовий прилад може не тільки одяг, що пригорів, але й деякі інші фактори.

Найпоширеніші з них – жорстка вода в резервуарі, що згодом залишає мінеральні засмічення в парових отворах, і крохмальні спреї для збризкування білизни під час прасування.













Щоб відновити його нормальну роботу можна купити професійне очищуючий спрей, або олівець, або спробувати виправити ситуацію за допомогою підручних засобів. Однак очистити одяг від праски набагато складніше, ніж оновити саму праску, тому не варто кидати її без нагляду на одязі.












Парацетамол для очищення праски

Один із найкращих способів чищення праски від залишків згорілої тканини виглядає досить несподіваним: це парацетамол. Найпоширеніша головоломка при виставленні неправильної температури під час прасування – як очистити праску від тканини, не пошкодивши її поверхню.

Парацетамол допоможе у найскладніших випадках, коли інші способи викликають сумніви. Щоб скористатися для очищення праски, необхідно включити його на максимальну потужність.

  • Коли підошва стане розпеченою, слід притиснути її до таблетки парацетамолу тим місцем, де знаходиться забруднення.
  • Таблетка розтане і перетвориться на подобу гелю, що розчиняє нагар.
  • Потім необхідно видалити залишки бруду вологою ганчірочкою або одноразовим рушником і повторити процедуру (якщо необхідно) до повного видалення проблемних місць на всій площі підошви праски.






Важливо захистити пальці, тому при застосуванні даного методу треба використовувати силіконову прихватку або термозахисні рукавички.

Проте не варто намагатися утримувати таблетку плоскогубцями або пінцетом. Один ненавмисний промах – і праска буде подряпана, а це вже не виправити.

Паста для чищення заліза з харчовою содою

Харчова сода – давно винайдене хіміками диво, яке тривалий час надавало неоціненну допомогу господаркам за старих часів. Але і зараз вона з успіхом очищає все, від духовок до посудомийних машин, якщо немає бажання використовувати промислову побутову хімію. Сода також може очистити та праску.

  1. Знаючи, як очистити підошву праски від накипу за її допомогою, можна врятувати прилад в екстреній ситуації, коли під рукою немає жодних інших засобів.
  2. Для цього треба приготувати пасту для боротьби з плямами, перемішавши дві столові ложки харчової соди та одну столову ложку води.
  3. Ретливо протираючи їй залізну пластину, слід не допускати попадання харчової соди в отвори для пари.
  4. Якщо паста все ж таки в них потрапила, їх слід очистити нижчеописаним методом.








Ватові палички для вух

Ватові палички – ідеальний інструмент для того, щоб глибоко проникнути в парові отвори та звільнити їх від мінеральних відкладень.

Очищаючи парову праску за допомогою цього допоміжного засобу, необхідно попередньо занурити їх у натуральний оцет (9 %), що підвищить ефективність боротьби із забрудненнями на підошви праски.

Якісно виконане чищення виробу паличками має на увазі досить копітку працю, яка, однак, окупиться сторицею. Якщо ватяні палички не підходять через розміри отворів, можна спробувати намотати вату на інші (тонші) негнучкі палички, також використовуючи оцет.

Заходи безпеки:

  • Не підносити оцет близько до незахищених органів зору і не розбризкувати його в повітрі;
  • Не дихати парами оцту;
  • Не залишати його без нагляду за наявності в будинку дітей та тварин;

Використовувати при очищенні праски латексні печатки, якщо вона холодна, і силіконові (термостійкі), якщо вона розпечена.

Ці заходи безпеки беззастережно відносяться і до наступного способу очищення забруднень днища праски.









Рушник в оцті

Інший спосіб застосування оцту для очищення праски виглядає так: необхідно змочити рушник в оцті, а потім поставити на нього праску забрудненою пластиною вниз.

Після цього слід залишити його в такому положенні на 30 хвилин, потім протерти сухою ганчіркою. Цей метод особливо ефективний, якщо на прасувальній підошві спостерігаються ознаки корозії та при прийнятті рішення, як позбавити керамічний праску від нагару, не пошкодивши його специфічне покриття.

Залив оцту в резервуар для води

Наступний спосіб, що допомагає прочистити отвори для пари праски – заповнити резервуар для води сумішшю з натурального оцту навпіл з дистильованою водою.

Про те, як очистити праску в домашніх умовах таким розчином, вимушено знають ті, хто спочатку нехтував вимогою використовувати тільки спеціальну воду для прасування або питну воду, що пройшла фільтр.

  1. Потрібно взяти стару (непотрібну) натуральну бавовняну тканину або рушник і гладити їх, використовуючи функцію «Пар» якомога довше.
  2. Залишки мінералізованих відкладень виходитимуть з парових отворів разом з оцтом.
  3. Операцію бажано повторювати з профілактичною метою раз або два на місяць.

Чарівність меламінової губки

Чарівна гумка з меламіну, яка стала популярна в домашньому господарстві кілька років тому, може творити дива з праскою. Намочивши меламінову губку і ретельно протираючи нею холодну підошву приладу, можна досить швидко позбутися всіх непотрібних забруднень та мінеральних відкладень.

Правила роботи з меламіновою губкою такі:

  • Не можна використовувати її на гарячій та розпеченій поверхні (меламін дає шкідливі випари при нагріванні);
  • Не можна використовувати її з іншими засобами для чищення;
  • Переважно використовувати господарські рукавички для запобігання подразненню шкіри рук;
  • Не можна залишати меламінові губки в зоні доступу дітей та тварин.







Меламінова губка дуже ефективна для очищення праски та інших побутових виробів, проте необхідно протирати поверхні, очищені за її допомогою, холодною водою для видалення невидимих ​​залишків спіненого меламіну.

Газета та сіль – радянський спосіб

Лайфхаки радянського побуту, в якому господині не були розпещені допоміжними засобами для чищення з магазину, цілком застосовні і досі.

  1. Проста кухонна сіль та газети також можуть допомогти у справі очищення праски.
  2. Його необхідно встановити на найвищу температуру і розкласти газету на дошці для прасування.
  3. Слід насипати на газету велику кількість солі та пропрасувати «засолену» газету круговими рухами доти, доки вона не стане чистою.
  4. Якщо під рукою немає газети, можна використовувати коричневий паперовий пакет або обгортковий папір.

Цей спосіб цілком підійде, якщо підошва забруднена не надто сильно.

Розплавлений пластик

Якщо праска зіткнулася з полімерними матеріалами, через що вони прилипли до днища, слід терміново відключити його від мережі. Потім необхідно опустити праску на лід (наприклад, покласти кубики льоду з морозилки в сковороду та помістити туди підошву приладу), щоб пластик швидко затвердів.

Після цього достатньо взяти пластиковий ножик із набору одноразового посуду та акуратно зіскрести розплавлений полімерний матеріал, потім протерти поверхню оцтом. Перед подальшим використанням праски дуже важливо зняти весь пластик, інакше він залишиться на одязі, що прогладжується, і його буде майже неможливо видалити.

Рідина для зняття лаку

Остання порада з чищення праски: звичайна рідина для зняття лаку з ацетоном може виручити, якщо в будинку немає жодних інших засобів, що підходять для цієї мети. Необхідно взяти косметичний ватний диск і занурити його в рідину для зняття лаку.

Використовуючи прихватку для духовки або силіконову рукавичку, треба акуратно провести намоченим диском по поверхні гарячої праски. Рідина миттєво розчинить залишки гару будь-якого походження.

Важливо використовувати цей метод тільки з відкритими вікнами – при нагріванні ацетон, як і вищезгаданий меламін, виділяє шкідливі для дихання пари.

Будь-який з цих способів досить ефективний для нейтралізації забруднень, що виникли на прасці, але вимагає ретельного дотримання заходів безпеки, особливо, якщо йдеться про меламін, оцет і ацетон.

Фото-інструкція з очищення праски