Як очистити праску від пригару: найкращі способи очищення в домашніх умовах

Як очистити праску: 10 перевірених способу видалення накипу та нагару в домашніх умовах, 90 фото

Забруднена підошва праски не дає їй виконувати свої функції як слід. Зіпсувати цей побутовий прилад може не тільки одяг, що пригорів, але й деякі інші фактори.

Найпоширеніші з них – жорстка вода в резервуарі, що згодом залишає мінеральні засмічення в парових отворах, і крохмальні спреї для збризкування білизни під час прасування.

Щоб відновити його нормальну роботу можна купити професійне очищуючий спрей, або олівець, або спробувати виправити ситуацію за допомогою підручних засобів. Однак очистити одяг від праски набагато складніше, ніж оновити саму праску, тому не варто кидати її без нагляду на одязі.
Парацетамол для очищення праски

Один із найкращих способів чищення праски від залишків згорілої тканини виглядає досить несподіваним: це парацетамол. Найпоширеніша головоломка при виставленні неправильної температури під час прасування – як очистити праску від тканини, не пошкодивши її поверхню.

Парацетамол допоможе у найскладніших випадках, коли інші способи викликають сумніви. Щоб скористатися для очищення праски, необхідно включити його на максимальну потужність.

  • Коли підошва стане розпеченою, слід притиснути її до таблетки парацетамолу тим місцем, де знаходиться забруднення.
  • Таблетка розтане і перетвориться на подобу гелю, що розчиняє нагар.
  • Потім необхідно видалити залишки бруду вологою ганчірочкою або одноразовим рушником і повторити процедуру (якщо необхідно) до повного видалення проблемних місць на всій площі підошви праски.


Важливо захистити пальці, тому при застосуванні даного методу треба використовувати силіконову прихватку або термозахисні рукавички.

Проте не варто намагатися утримувати таблетку плоскогубцями або пінцетом. Один ненавмисний промах – і праска буде подряпана, а це вже не виправити.