Як побудувати дах своїми руками: покрокова інструкція правильного зведення даху, 100 фото

Етапи зведення на прикладі двосхилим даху

Повністю зрозуміти, як побудувати двосхилий дах, можна, вивчивши послідовність виконання робіт:

  1. Після зроблених розрахунків потрібно вибрати та закупити всі необхідні матеріали та інструменти. Для більшої довговічності всі дерев’яні комплектуючі радять знезаразити антисептичними просоченнями.
  2. В якості основи даху до стін будинку по периметру кріплять муерлат, який покликаний рівномірно розподілити на стіни будинку навантаження покрівлі. Муерлат встановлюють лише з кам’яних будовах, т.к. у дерев’яних будинках цю роль виконують верхні бруси чи колоди.Кріпити його можна за допомогою шпильок, металевих скоб, дротяної конструкції або анкерних болтів.
  3. Наступним етапом стає закріплення конькового бруса, який має стати міцною основою кроквяної системи та підтримувати правильну геометрію всього даху.
  4. Далі встановлюють стійки, до яких згодом будуть кріпитися крокви. Верхні краї стояків обов’язково потрібно обв’язати. При укладанні крокв обов’язково слідкуйте, щоб вони розташовувалися строго в одній площині, а краї їх виходили за периметр стін будинку.
  5. Для зміцнення конструкції під кутом 45 градусів від стійок до крокв монтують підкісні бруси.
  6. Важливим етапом після встановлення кроквяної системи є прокладання гідроізоляційного матеріалу. Роботу проводять знизу нагору, а шари спеціальної плівки стелят внахлест на 100-150 мм, щоб волога не проникала всередину, а стікала вниз. Натяг плівки повинен бути достатнім для того, щоб на ньому не могла затримуватися рідина. Тут важливо не перестаратися та не порвати матеріал.
  7. Поверх гідроізоляційного покриття устілювачів утеплювачі, а потім — пароізоляційну мембрану.
  8. Потому приступають до встановлення контробрешітки, яка повинна зафіксувати всі шари гідроізоляції та утеплювачів. Для цього використовують тонкі рейки 25*30 мм. Далі укладають решетування, яке є основою для обраного покрівельного матеріалу. Якщо ви придбали м’який і легкий матеріал для покрівлі, то вам потрібно встановити суцільну решетування без зазорів. А якщо ви плануєте покрити дах шифером або металочерепицею, то обрешітки повинні бути розріджені — чим важче покриття, тим ширший крок обрешітки. Брус для решетування використовують з габаритами перерізу 100*25 мм.
  9. Спосіб монтажу покрівельного покриття залежить від того, якому матеріалу ви віддали перевагу. Це може бути профнастил, металева або керамічна черепиця, ондулін або бітумна покрівля.
  10. Завершальним етапом зовнішньої обробки є встановлення водостічної системи.













>

Для зменшення тепловтрат всередині даху між кроквами укладається теплоізоляційний матеріал: базальтова або мінеральна вата, пінопласт і т.д.