Як утеплити деревяний будинок своїми руками? Як правильно і чим краще недорого утеплити будинок

Зовнішнє оздоблення дерев’яного будинку

Тераса в залежності від герметичності може утеплювати або охолоджувати дерев’яний будинок. Однак за відсутності тераси стіни залишаються відкритими перед довкіллям.

Звідси виникає завдання їхньої герметизації зовні, щоб кожна площина була не тільки утеплена, але також захищена від зовнішніх факторів:

  • Спочатку викопується траншея глибиною 0,3-0,5 м, яка має виступати за межі несучого фундаменту на 0,5-1,0 м;
  • Далі траншея заповнюється піском для створення подушки;
  • Наступний етап – укладання поверх подушки утеплювача та вимощення – піноплексу та пароізоляції (між вимощенням та стіною необхідно залишити зазор для утеплення безпосередньо стіни);
  • Далі поверх попередньо обробленої стіни зводиться каркас із рейок або профільних труб (решетування кріпиться до стін);
  • Готова несуча основа послідовно доповнюється пароізоляцією, утеплювачем та вітрозахисною плівкою;
  • Обрешітка з ізоляційними матеріалами доповнюється зовнішньою решетуванням та обробляється панелями або рейками.

Необов’язково утеплювати всі стіни: з одного боку можна звести терасу, з іншого – здійснити внутрішнє оздоблення. Іноді вистачає заміни одних вікон, щоб втрата тепла значно скоротилася.

В якості внутрішнього утеплювача добре себе зарекомендувала мінеральна вата. Непоганою альтернативою є пінопласт та піноізол.

Якщо фундамент промерзає через грунтові води, то пісочна подушка повинна передбачати приямок з трубами для відведення вологи. Також доведеться влаштувати подвійний шар гідроізоляції.