Як зробити балкон своїми руками: покрокова інструкція від А до Я (110 фото ідей)

Консольна конструкція

Якщо квартира розташована на другому або третьому поверсі, для підтримки балкона потрібні великі опорні колони. Якщо вона розташована вище, замість колон використовуються укоси, які монтуються до кута між основою та стіною балкона та кріпляться до стіни будинку.

Незалежно від вибраного способу опори, конструкції знадобляться консольні балки. Вони заходять за межі балкона та потрапляють усередину, і завдяки цьому надійно фіксуються.

Наступні дії ті самі, що і для балкона на фундаменті – армування та бетонування основи, встановлення балконного блоку.

Благоустрій балкона

Готовий балкон потрібно пристосувати для якихось цілей, тобто обставити всередині відповідно до своїх потреб. Найчастіше його використовують із складування непотрібних речей. Крім цього там потрібно провести оздоблювальні ремонтні роботи: укладання статевого покриття, фарбування стін, поклейка шпалер. Це основна та необхідна частина роботи.

  • Балкон можна оформити у стилі альтанки, призначеної для розслабленого дозвілля на свіжому повітрі.
  • З меблів сюди впишеться диван, покритий пледом, гамак, столики.
  • Для створення атмосфери приміщення прикрашають кімнатними рослинами, картинами, квітами у вазах, фіранками на вікнах.
  • Зовні вікна можна повісити пташину годівницю, до якої влітку злітатимуться птахи.








Приміщення можна обставити як їдальню. Це можна зробити і зі звичайним, і з балконом, що утеплює. Усередині ставиться холодильник, обідній стіл, лава. Посуд, серветки, фіранки та інші деталі обстановки підійде фруктово-овочевий візерунок.









Ще один варіант використовувати балконне приміщення – виділити його під майстерню. Робочі інструменти можна розвестися на стіни, технічне обладнання розкласти по тумбах. При обробці на балконі майстерні варто підбирати оздоблювальні матеріали, що легко миються, тому що після ремісничої праці в студії залишається багато сміття.

  • Перед городянами часто постає проблема зберігання овочів, фруктів та зелені.
  • За наявності вільного місця на балконі це питання легко вирішується – їх можна складувати там.
  • Зберігати овочі можна в ящиках, розставлених по шафах або закріплених на стінах за допомогою кронштейнів.
  • Також його можна обладнати як теплицю для вирощування розсади.






Балконне приміщення можна обладнати як робочий кабінет. Шум, створюваний мешканцями будинку, залишиться за стіною, що розділяє балкон та внутрішні кімнати. Надомна робота проходитиме у спокої та тиші.








Слідуючи інструкціям та порадам майстрів, будь-яка людина зможе побудувати балконну споруду та обладнати її під свої потреби. Пропонуємо подивитись фото балкона, зробленого своїми руками.