Як зробити зарядний пристрій для акумулятора своїми руками: схеми простих та потужних пристроїв

ЗУ з понижувальним трансформатором

Нерегульовані пристрої:

  • Захист первинних та вторинних ланцюгів здійснюється запобіжниками, для вимірювання зарядного струму та напруги служать амперметр А та вольтметр V.
  • Напруга вторинної обмотки трансформатора 14 – 16 В, номінальний струм запобіжника вторинної обмотки 10 – 30 А, залежно від ємності АКБ, струм запобіжника мережного 3 – 5 А.









Гідність схем – невелика кількість елементів. Істотним недоліком є ​​залежність величини зарядного струму від напруги мережі: при його збільшенні на 10% струм може збільшитися в кілька разів. Тому для обмеження струму бажано до зарядного ланцюга включити реостат.

Пристрої з ручним регулюванням

Регулювання проводиться подачею на базу емітерного повторювача VT2,VT1 керуючого напруги, що знімається з двигуна потенціометра R1.

  • Схема надійно працює, проста у виготовленні. б) на Мал. 5 зображено схему дуже поширеного пристрою, що дозволяє потенціометром R5 плавно регулювати вихідний струм або напругу від нуля до максимуму.
  • У міру спадання струму під час заряджання оператор може вручну коригувати його значення в бажаних межах.

    Виготовлення таких пристроїв не потребує високої кваліфікації, вони надійно працюють, рекомендуються для широкого кола автовласників.

    Докладний опис цих схем міститься у книзі Т. Ходасевича «Зарядні та пуско-зарядні пристрої».