Як зробити зарядний пристрій для акумулятора своїми руками: схеми простих та потужних пристроїв

Вимоги до конструкції

Зарядний пристрій має бути змонтований у закритому корпусі.

  1. Якщо корпус металевий, то має бути передбачена можливість його заземлення.
  2. Всі струмопровідні частини напругою 220 або 380В повинні бути недоступні дотику.
  3. Має бути передбачено захист від коротких замикань та надструмів запобіжниками або автоматичними вимикачами з електромагнітними розчіплювачами.
  4. Підключення ЗУ до виводів акумулятора повинно проводитися гнучкими мідними проводами із затискачами типу «крокодил» або іншими, що забезпечують надійний електричний контакт.
  5. Рукітки затискачів повинні бути ізольовані трубками ПВХ або ізоляційною стрічкою. Колір ізоляції позитивного дроту червоний, негативний – синій або чорний.
  6. Переріз проводів не нижче 2,5 мм².

Зразком такого пристрою може бути ЗУ, виготовлене на базі комп’ютерного блоку живлення, зображене на фото 1. Елементи пристрою повинні бути надійно з’єднані між собою пайкою, скруткою або болтовим з’єднанням.

Для зниження робочої температури випрямних діодів, тиристорів та силових транзисторів їх корпуси встановлюються на радіатори, як показано на Фото 2.

Якщо схема містить велику кількість радіоелементів, рекомендується об’єднувати їх на друкованих або макетних платах за допомогою об’ємного монтажу. Фото 3 ілюструє вигляд такої плати.

Для зниження витрат на виготовлення зарядних пристроїв рекомендується не купувати в радіомагазинах комплектуючі елементи, а використовувати їх від непотрібної апаратури, інакше саморобні ЗУ можуть виявитися дорожчими за нові імпортні китайські. Основна умова їх застосування – щоб вони були справними та зберігали свої характеристики.