Ремонт кімнати своїми руками: покроковий план ремонту для початківців з порадами від профі

Покрокова інструкція з ремонту кімнати

Для тих, хто любить порядок у всьому, рекомендується використовувати покроковий план ремонту кімнати:

  1. Звільняємо кімнату від речей і приступаємо до підготовчих робіт.
  2. Позбавляємося старих шпалер, знімаємо підлогове покриття, яке вже відслужило свій термін. Щоб шпалери легко знімалися, їх потрібно добре намочити.
  3. Якщо стіни покриті фарбою, її також необхідно змити. Щоб фарба легко знімалася, використовуйте гарячу воду та шпатель.
  4. Перевіряємо електропроводку та закладаємо нові розетки та вимикачі за ескізом кімнати. Важливо, щоб не вийшло так, що розетка опинилася за шифоньєром.
  5. Не забудьте помітити місця на ескізі, де є розподільні коробки, т.к. зазвичай їх заклеюють шпалерами.
  6. Вкладаємо нову підлогу. Якщо основа для підлоги досить рівна і не вимагає додаткових вирівнюючих робіт, спочатку очистіть поверхню від пилу.
  7. Потім покладіть підкладку під ламінат і приступайте до збирання підлоги.
  8. Якщо ви запланували застелити лінолеум, розкладіть його по периметру і дайте йому час розгладитися, перш ніж ви почнете підрізування біля дверей або стін.









Робимо зонування з гіпсокартонних перегородок. Монтуємо нові вікна. Цей пункт передбачено для капітального ремонту, якщо у планах його немає, можете його пропустити. Шпаклюємо стіни та стелю.

Перед фарбуванням або обклеюванням шпалер замажте всі тріщини, штроби та інші нерівності. Коли шпаклівка висохне, нанесіть на стіни спеціальну ґрунтовку, бажано за добу до поклейки шпалер.

Якщо стеля не підвісна, її можна побілити водоемульсійною фарбою за допомогою валика, щоб освіжити кімнату. Наступним етапом клеїться стельовий плінтус. Плінтус рекомендується пофарбувати у той самий колір, що й стеля.

  1. Клеємо шпалери. Важливий момент на цьому етапі – захистити кімнату від протягів, щоб не відвалилися шпалери. Фахівці радять починати клеїти від вікна, тоді стики не так кидатимуться в очі.
  2. Якщо стіни неідеальні, вибирайте флізелінові шпалери. Вони допоможуть приховати деякі вади стін. Стіни під фарбування повинні бути ідеально вирівняні та зашпакльовані.
  3. Плінтус для підлоги прибивається в кінці всіх робіт. Заключний етап — прибирання кімнати та розміщення меблів.

Важливі моменти ремонту кімнати можна подивитися на відео.