Ремонт кімнати своїми руками: покроковий план ремонту для початківців з порадами від профі

Планування

Продумайте функціонал кімнати з урахуванням ваших потреб. Наприклад, якщо ви любите всією сім’єю дивитися телевізор, то потрібний великий диван. Хтось із членів сім’ї любить читати, то передбачте крісло зі світильником. Для творчої особи виберіть місце для робочої зони. Не слід забувати про місця зберігання речей.

Якщо розбиратися з програмою немає ні часу, ні бажання, можна піти простим шляхом. Намалюйте на аркуші в клітинку ескіз кімнати масштабу. Одну клітинку можна прийняти за 50 см. Зверніть увагу, щоб прохід між меблями становив щонайменше 50-60 см.

Бюджет

Визначте, яку суму ви готові витратити на ремонт. Складіть кошторис витрат, де за пунктами буде записано кожен будівельний матеріал. Внесіть у кошторис витрати на нові меблі, текстиль, а також закладіть 10% на непередбачені витрати.








Передбачте витрати на будівельну плівку, щоб закрити кімнату на час ремонту або постелити на підлогу під час фарбування стін. Не забудьте мішки для сміття, респіратори, якщо плануєте демонтаж старих перегородок, конструкцій вбудованих шаф та інших пильних робіт.

Важливо! Для вивезення будівельного сміття, необхідно домовлятися з КК, або іншими організаціями, додатково. Т.к. велике будівельне сміття: залишки перегородок, шматки плитки, піноблоків та інші відходи, не відносяться до ТКО.

Не обов’язково купувати найдорожчі чи найдешевші матеріали, можна вибрати щось середнє між ціною та якістю. Пам’ятайте, що косметичний ремонт розрахований на 5-6 років.

Якщо купувати будівельні матеріали для ремонту в мережевих магазинах, можна заощадити на доставці, т.к. ви можете одразу купити все необхідне в одному місці. Ще великий плюс у тому, що якщо у вас залишаться зайвий рулон шпалер або банку фарби, їх можна буде здати назад до магазину за умови збереження чека.