Стрічковий фундамент своїми руками: покрокова інструкція з технологією будівництва

Риття та облаштування траншеї

Після того, як ділянка вирівняна та виконана розмітка, можна замовляти екскаватор, який викопує траншею під фундамент. Якщо земля не схильна до обсипання і траншея має форму, опалубка не потрібна.

Якщо ж грунт піщаний, опалубка буде обов’язковою. На дно траншеї насипається 5-ти сантиметровий шар піску, який гідроізолюється спеціальними матеріалами.

  1. Встановлюємо арматуру. Якщо це стрічковий фундамент для дачі, можна обійтися дерев’яною опалубкою.
  2. Пам’ятайте, що арматура не може лежати прямо на землі. Під арматуру слід покласти розпірки чи бетонні блоки.
  3. Інакше вона не буде оточена бетоном у місці контакту із землею, що в майбутньому може спричинити корозію металу.
  4. Якщо використовується тимчасова дерев’яна опалубка, вона просто вкопується на достатню глибину і обв’язується пластиковою сіткою або з’єднується з іншими перемичками.
  5. Вони необхідні для того, щоб надати конструкції необхідної жорсткості, щоб вона не деформувалася і не розвалилася в процесі заливки.
  6. У будь-якому випадку важливо дотриматися вертикальності конструкції, для чого процес вирівнювання контролюється лазерною лінійкою або світлодоміром.

Після чого виконуємо заповнення траншеї дисперсними елементами, які будуть основою стін фундаменту. якщо це не дрібно-заглиблений стрічковий фундамент своїми руками, то земляний грунт або річковий пісок для цього не використовується, переважно затребуваний гравій.

Необхідно насипати наповнювач шарами по 20-30 см, потім ущільніть їх. Підрядники на будівництві використовують важкі ковзанки або перемички для ущільнення.

Рада: Зверніть увагу на правильну щільність кутів. Кути краще ущільнювати вручну. Для засипання фундаменту щебенем потрібен екскаватор.








Після того, як гравій або щебінь навалений та утрамбований, викликаємо сантехніка, яка розводить каналізацію та водогін. Після укладання комунікацій засипають труби, очищають та ущільнюють гравій над ними вручну, щоб не пошкодити встановлену установку важким катком.

Виконуємо заливку бетоном утрамбованого наповнювача. Найчастіше використовують бетон класу В-15 або В-20.

  • Влаштовуємо блискавкозахист навколо свого будинку, розміщуючи обруч над верхнім краєм арматури.
  • Надалі обруч буде підключено до штанг системи блискавкозахисту, розташованої на даху будинку.
  • Заливаємо траншею та арматуру заздалегідь приготовленим бетоном. Рекомендується використати бетон мінімум Б-20.