Укладання плитки своїми руками на підлогу та стіну: покрокова інструкція з фото для початківців

Розкладка матеріалу та можливі колірні рішення

Дизайн залежить від площі та призначення робочої поверхні. При облицюванні невеликої ванни роблять візуальне розбиття, розширюючи простір і підкреслюючи важливі деталі інтер’єру.

У просторому приміщенні функціональні зони часто оформляють у різних кольорах. Варіантів безліч: «дует» із контрастних відтінків, нейтральні тони, яскраві панно.

Ванна призначена для проведення гігієнічних процедур та розслаблення. Холодний білий і насичений чорний у разі навряд чи сприяють релаксу. Їх рекомендують замінити м’якшими відтінками: бежевим, вершковим, м’ятним, кавовим, деревним.

Попередня обробка плиткових елементів

Для розрізання розхідника використовують електричні та механічні інструменти. Вибір здійснюють, керуючись такими факторами, як обсяг роботи та міцність плитки.

Кахель ділять за допомогою плитко-або склорізу.Якщо матеріалу небагато, можна обійтися спеціальними щипцями.

Першим кроком стає розмітка, яку роблять олівцем. Наступні дії безпосередньо залежать від того, який інструмент було обрано:

  • Щипці. Проводять за наміченим контуром різальним елементом. Акуратно здавлюють та відламують плитку;
  • Склоріз. Роблять борозну, і вже нею надламують матеріал;
  • Болгарка. Обрізку проводять під кутом 90 0. При цьому край оздоблювального матеріалу повинен бути на вазі по заздалегідь підготовленій лінії. Залишки прибирають під кутом 45 0;
  • Плиткоріз. Він складається з каретки, алмазного різця та роликів. Плитку кладуть на основу, фіксують та затискають її. Після ламають на два однакові фрагменти одним чітким рухом;
  • Електричний верстат. За його допомогою можна обробити матеріал будь-якої товщини. Глибина різання варіюється від 3 до 4,5 см. Процес слід розпочинати з малої подачі.

Щоб знизити ризик виникнення травм, потрібно дотримуватися техніки безпеки. Працювати з переліченим обладнанням необхідно в рукавичках і захисних окулярах.