Укладання плитки своїми руками на підлогу та стіну: покрокова інструкція з фото для початківців

Підбір інструментів та матеріалів

Укладання плитки – непросте завдання для майстра-початківця. Йому знадобиться:

  • Профіль;
  • Плиткоріз;
  • Затирання швів;
  • Дрель;
  • Рулетка;
  • Прогумований молоток;
  • Рівень.

Також знадобляться шпателі, дюбелі, шовні хрестики, клей, грунтовка та олівець. Профіль, заздалегідь закріплений за допомогою дюбелів, використовують для підтримки плитки, розташованої в другому ряду. Симетричність кладки перевіряють за допомогою рівня.

Важливо! Рідко трапляється так, щоб при складанні горизонтального та вертикального рядів не доводилося підрізати плитку. Мінімізувати кількість розділеного матеріалу можна за допомогою схеми, яку намалювали наперед. Під час створення креслення слід враховувати проміжки швів. Між плитками зазвичай залишають від 6 до 8 мм.

Щоб зрозуміти, скільки плитки знадобиться для облицювання обраної ділянки, необхідно зробити розрахунок (м2). Він включає кілька дій:

  1. Визначення ширини та довжини (висоти) підлоги, дверного отвору та стін.
  2. Підбір оптимальних параметрів для оздоблювального матеріалу.
  3. Отримання необхідної кількості плиток.

Наприклад, майстру потрібно оформити невелику ванну кімнату. Її параметри представлені у таблиці:

Робоча

поверхня

Довжина або висота (м) Ширина (м) Площа (м2)
1 стіна 3 2 6
2 стіни 3 1,5 4,5
3 стіни 3 2 6
4 стіни 3 1,5 4,5
Пол 2 1,5 3
Дверний отвір

(3 стіни)

2 0,8 1,6

Розміри плитки – 25*25 см.

Розрахунок необхідної кількості відбувається шляхом розподілу площі робочої поверхні на площу однієї плитки. Останній показник дорівнює 0,0625 м2. Орієнтуючись на вихідні дані, майстер отримає такі результати:

Робоча поверхня Кількість плиток (шт.)
1 стіна 96
2 стіни 72
3 стіни (з урахуванням дверного отвору) 71
4 стіни 72
Пол 48
Разом 359

Щоб скласти горизонтальний ряд на 1 або 3 стіні, потрібно 8 плиток. Для 2 та 4 достатньо 6 штук. Вертикальний ряд складатиметься з 12 плиток.

Професіонали радять закуповувати оздоблювальні матеріали із запасом. До розрахованого обсягу доведеться додати ще 10% від загальної кількості. Висновок досить простий: для облицювання стін та підлоги у маленькій ванні потрібно нарізати 395 фрагментів.











Для укладання підготовленого матеріалу використовують клей. Його можна придбати у спеціалізованому магазині. Щоб вибрати відповідний склад, слід керуватися вартістю та характеристиками, вказаними на упаковці.

Там же можна побачити покрокову інструкцію щодо приготування клею.Особливою популярністю серед споживачів користуються такі суміші, як CERESIT, КРЕПС, LUX, KNAUF та WEBER.

Важливо! Склад слід замішувати невеликими порціями. Клей, який довгий час стояв у готовому вигляді, до використання непридатний.

На відео можна ознайомитися з варіантами укладання плитки у ванній.