Яке опалення краще вибрати? Інструкція, поради від експертів (порівняння ефективних опалювальних систем)
Наразі все більше городян замислюються над придбанням приватних будинків на природі як для постійного проживання, так і для проведення літнього чи зимового відпочинку.
Коли питання з покупкою ділянки та будівництвом будинку вирішено, необхідно обрати сучасну систему опалення. Від того, який вид опалення ви виберете, буде залежати не тільки комфортність перебування в приміщенні, але і збереження будинку в цілому, а також витрати.
На що звернути увагу при виборі опалення
Те, за якими параметрами варто вибирати систему опалення для заміського будинку, стане зрозуміло, вивчивши кожен варіант окремо.
1 .jpeg”>
Але існують загальні критерії вибору:
- Дуже важливо розуміти, чи збираєтеся ви жити в будинку постійно або бувати наїздами.
- У першому випадку систему опалення не треба постійно вмикати та вимикати, і упор робиться на безперебійну подачу тепла в енергозберігаючому режимі.
- У другому – опалювальні прилади повинні бути здатні швидко нагріти приміщення, а вимкнення опалення не повинно тривати багато часу.
- Уточніть, який вид палива є найбільш популярним і економічним для даної місцевості, чи підведено газ до будинку, чи немає перебоїв з електропостачанням.
- Ретельно розрахуйте всі базові витрати на купівлю та монтаж обладнання, а також поточні витрати на профілактичний ремонт та оплату ресурсів.
- Зверніть увагу на рівень автоматизації опалювальної установки. Чим менше ви берете участь у процесі — тим краще.
Пічне опалення
Раніше пічне опалення використовувалося повсюдно.
- У сучасному світі про ефективність системи пічного опалення для заміського будинку говорити не доводиться.
- Каміни та печі не здатні прогрівати великий будинок та надовго підтримувати в ньому комфортну температуру.
- До того ж вартість палива є досить високою.
- Таке опалення — відмінний варіант для літніх дачних будинків або як додаткове джерело енергії у житловому заміському будинку.
Водяна система опалення
Коли ми порівнюємо варіанти систем опалення для приватного будинку, насамперед розглядаємо найпопулярніші варіанти. Водяна система опалення саме з-поміж них. Вона являє собою замкнутий трубопровід, яким безупинно циркулює нагріта від котла вода.
Паливо для нагрівання води може бути газовим, електричним або природним — все залежить від вашого вибору, а також близькості підведених комунікацій та вартості ресурсів. Тип котла залежить від виду палива.
Перш ніж розпочати монтування водяної системи опалення, треба вивчити всі можливі варіанти:
- Вода в трубах може циркулювати природним чином з-за різниці тисків, а може, за примусовим принципом.
- Кількість труб у стояку: одна або дві.
- Спосіб підключення труб до стояка може бути горизонтальним або вертикальним.
За допомогою водяної системи опалення можна швидко та рівномірно обігріти навіть велике приміщення при невеликій витраті палива. Працює така система практично безшумно та довго, не потребує частого ремонтного обслуговування.
Але не варто забувати, що металеві труби почнуть рано чи пізно протікати, а сама система вимагає частого продування. Нагрівання відбувається повільно, а воду з труб треба обов’язково зливати у разі тривалих від’їздів.
Опалення парою
Запитуючи, які системи опалення для будинку краще, не варто забувати про парове опалення. Вже довгі роки цей вид успішно використовується в багатьох будинках.
Принцип роботи простий: вода закипає у спеціальному котлі, і пара трубами надходить у батареї. Охолоджений конденсат за зворотним принципом повертається в котел. Для успішної та економічної роботи системи краще комбінувати види палива.
Плюси:
- Система практично не промерзає;
- Не завдає шкоди навколишньому середовищу і не є шкідливою для здоров’я людини;
- Пар циркулює в замкнутому просторі, і його можна використовувати багато разів;
- Швидке обігрів приміщення за мінімальних тепловтрат.
Мінус:
- Дорожність обладнання;
- Для монтажу та введення в експлуатацію потрібен відповідний дозвіл;
- Через високі температури металеві системи піддаються корозії, що підвищує вибухонебезпечність;
- Система вимагає частих технічних перевірок.
Використання газового отеплення
На газі може працювати як водяна так і парова система опалення, а також домашні каміни.Газ є найбільш безпечним та поширеним джерелом енергії. Він значно дешевший за тверді види палива та електроенергії.
Але навіть якщо до вашого будинку не підведено трубу з “блакитним паливом”, виходом може стати сучасний резервуар для зберігання газу — газгольдер або газовий балон.
Газові котли або теплогенератори бувають потужними підлоговими та компактнішими настінними.
Газовий котел працює за таким принципом: ви запалюєте газ у пальнику, паливо згоряє з виділенням теплової енергії, яка в свою чергу нагріває воду, що знаходиться в теплообміннику.
Плюсами під час обігріву газом вважають те, що:
- Газові системи не потребують втручання людини, тобто вони повністю автономні;
- При грамотному використанні газ безпечний і абсолютно екологічний;
- Збільшує довговічність обладнання.
Мінус теж є:
- Монтувати газове обладнання має лише спеціаліст;
- Для підведення та зберігання цього виду палива вам потрібно отримати відповідний дозвіл від газових служб;
- Потрібні додаткові витрати на купівлю та встановлення газгольдера, якщо житло не підключене до газопроводу;
- Щорічна перевірка обладнання спеціальними інстанціями.
Альтернативні види опалення
Для правильного вибору системи опалення можна прислухатися до порад експертів, які рекомендують звернути увагу на альтернативні або додаткові види опалення.
- Найбільш енергоекономічними є інфрачервоні обігрівачі. Їх можна встановлювати як на стіни, так і на стелю. Тепло, що випромінюється, здатне нагріти всі близько розташовані предмети.
- Такі прилади досить дорогі, але абсолютно безпечні. Не потрібні для комплексного опалення будинку, а більше підходять для прогріву певних ділянок.
- Все більшу популярність набирають так звані теплі підлоги. З їх допомогою можна рівномірно прогріти великі площі, але краще такий вид опалення поєднувати з іншими звичнішими.
- У країнах з великою кількістю світлих днів активно використовують сонячні батареї для обігріву житла.У країнах із холодним кліматом сонячні батареї можна використовувати як “запасний” варіант. Принцип роботи простий: закріплені на даху колектори вбирають та накопичують сонячне тепло, а потім рівномірно розподіляють його, обігріваючи приміщення.
- Складна геотермальна установка покликана “добувати” тепло з надр землі. Справа в тому, що сонячне тепло зберігається в нижніх шарах ґрунту незалежно від пори року. Дорожнеча обладнання та монтажу повністю окупаються за кілька років.
Фото кращого опалення для дому