Жива огорожа на ділянці: найкращі рослини, новинки дизайну, фото + поради з чого найкращі зробити

Критерії вибору

Рослини для живоплоту підбирають відповідно до місцевих кліматичних умов, враховуючи специфіку ґрунту та освітленість. Віддають перевагу зимостійким, невибагливим видам, що мають властивість відновлюватися після підстригання та швидко формувати пагони. Затінений район вимагатиме тіньовитривалих порід.

Зі списку листяних культур найчастіше користуються:

  1. Глодом.
  2. Івой.
  3. Кленом.
  4. Бересклетом.
  5. Кизильник.
  6. Безмежою.

У зразків бажане дрібне листя. При сезонній зміні їхнє забарвлення змінюється, створюючи чарівні різнокольорові композиції.Взимку після опадання листочків заданий малюнок оголиться, тому треба дотримуватися грамотної технології обрізки. Сьогодні набуває популярності екзотичний бамбук, що органічно вливається в природний пейзаж.






















Хвойники

Хвойні зразки не втрачають первозданну красу цілий рік, особливо хороші в комбінації з гальковим підсипанням, але недоліки є, це весняні опіки та вимогливість до світла та підгодівлі.

Формування вічнозеленої живоплоту відбувається складніше. Вона відрізняється повільним зростанням, хоча цей мінус на початковому етапі стає пізніше плюсом, не вимагаючи частого обрізання.

Найкращі версії:

  • Ялина;
  • Ялиця;
  • Ялівець;
  • Самшит.























Особливо варто сказати про ту, вона особливо цінується, завдяки своїй м’якій, не колкі хвої.У неї чудовий аромат, а фітонциди, що виробляються, мають знезаражуючий ефект. Деревце буде доречним у зоні відпочинку, дитячого майданчика.