Декоративна штукатурка своїми руками: 125 фото прикладів внутрішньої та зовнішньої обробки стін

Дизайнерські прийоми з декоративною штукатуркою

Нове облицювання при першому «підході» може здатися складним у нанесенні. Отримуючи навичку при обробці балкона або туалету, легко «набити руку» і перейти до більш відповідальних ділянок облицювання квартири своїми руками.

Багато хто чув, що декоративна штукатурка зі звичайної шпаклівки багато в чому нагадує спосіб нанесення рідких шпалер. Дійсно працюючи вузьким та широкими шпателями, основу наносять на стіни, розподіляючи тонким шаром. У випадку штукатурки залишається оформити декоративний шар.

Зверніть увагу! У дизайнер інтер’єрів ці вид облицювання вважається найбільш «дружнім». Фактурна поверхня відмінно поєднується зі шпалерами, фарбуванням, цегляною кладкою та «диким каменем». З одного складу можна виконати кілька імітацій, але це обійдеться дешевшим у рази.

Фактурна поверхня зі штукатуркою – чудова заміна природним аналогам. Вона може імітувати агат, малахіт, яшму та опал. Особлива «місія» у венеціанської штукатурки – імітація стін, склепінь, колон (прямих та інших опуклих поверхонь) під мармур.

Різновиди сумішей

Декоративну штукатурку пропонують на полімерній, цементній та гіпсовій основі. Вони присутні різні добавки, визначальний кінцевий дизайн покриття стін. Іноді штукатурку розфасовують не в мішках, а в пластиковій тарі – це повністю готові до нанесення полімерні та акрилові склади, які швидко тверднуть.

Бюджетний спосіб – самостійно підготувати сухий склад, замішавши на воді суху шпаклівку з додаванням річкового піску, ПВА, пігменту та кам’яної крихти. Вона виглядатиме не гірше, ніж більшість «елітних» штукатурних складів.









Важливо! Купуючи декоративну штукатурку, дивіться рекомендації. Існують універсальні, зовнішні (фасадні) суміші і тільки для внутрішніх робіт.

Стилістика дизайну – важливий момент при виборі складу. Якщо передбачається ліплення деяких декоративних елементів своїми руками, краще вибрати гіпсову основу. Фасадні суміші можуть «видихати» шкідливі компоненти, але вони чудово скріплюють зовнішній шар, який протидіє руйнуванню погодно-кліматичних факторів.

  • Ефектну венеціанську штукатурку бажано захистити восковим покриттям.
  • За бажанням звичайну фактурну поверхню фарбують, розкривають безбарвним лаком, щоб було простіше мити та чистити.
  • Проте не всякий фактурний малюнок піддається новачкам.
  • «Венеціанку» краще довірити досвідченим майстрам облицювання, а спосіб нанесення «короїда» освоїти самостійно.