Як очистити нержавіючу сталь: ТОП кращих засобів (фото інструкція для домогосподарок)
Важко собі уявити обстановку сучасної кухні, якщо в ній немає таких корисних і практичних речей зі сталевого матеріалу, як раковина, плита для приготування страв, витяжка і, звичайно, посудний інвентар.
Крім того, вони чудово виглядають завдяки своєму привабливому вигляду. Все це незамінно в нашому повсякденному житті та ідеально підходить для повсякденного застосування. Акуратна господиня завжди знайде час для того, щоб подбати про своїх «вірних помічників».
Адже якщо за нержавійкою належним чином не доглядати, вона згодом може втратити свій блиск, ставши абсолютно непривабливою. Кому приємно милуватися тьмяними предметами? Є деякі поради для того, хто приділяє належну увагу порядку на своїй кухні, про те, чим очистити нержавіючу сталь і як це простіше зробити вдома.
Кошти від виробників для очищення
Турбота виробників про таке важливе питання, як очищення нержавіючої сталі, надають на сьогодні достатню кількість коштів, які допоможуть почистити і відмити подібні предмети, і навіть зробити полірування.
До них належать:
- Можливі спреї:
- Чисті рідини;
- Пінки.
Вони розрізняються за вартістю, але загалом ідентичні за своїм складом. Тож можна з упевненістю орієнтуватися на свої особисті уподобання. Кожен подібний засіб має інструкцію, дотримуючись якої можна завжди підтримувати вироби зі сталі у чудовому стані.
- У процесі миття в основному застосовують воду, губку та невелику кількість такого засобу.
- Після чого предмети ополіскуються водою.
- Видалення відбитків від пальців та водяних розлучень ніколи не турбують тих, хто застосовує для їх видалення засоби для очищення скла.
Такий засіб просто розпорошується на місця забруднення поверхні, і протираються серветкою на основі мікрофібри. Потрібно просто обполоснути чистою водою поверхню і добре відполірувати. Завжди виходить чудовий результат.
Народні засоби для очищення нержавіючої сталі
Багато хто хоче уникнути застосування складів із вмістом «агресивних хімічних елементів». У такому разі знайдеться чимало інших способів не менш ефективних. Наші прародительки з успіхом ними користувалися в тих випадках, коли необхідно було очистити або відполірувати такі предмети.
Найпопулярнішими з них досі вважаються:
- Звичайний гірчичний порошок. Додавши його в гарячу воду, і скориставшись щіточкою, можна привести в належний вигляд чимало предметів. Після такого очищення поверхні обов’язково споліскуються у чистій воді та насухо витираються;
- Білі висохлі розлучення вологи легко і просто видаляються кислотою. У таких цілях рекомендується використовувати вичавки лимона або оцтову розведену есенцію. Сталеві поверхні протираються чистою ганчіркою і потім змиваються;
- Засохлі забруднення допоможе видалити кашку, замішану з харчової соди та води. Вона на невеликий час залишається на таких місцях, а потім її видаляють простою серветкою, що чистить.
Протираючи відразу після миття предмети, легко уникнути утворення білуватих водних розлучень. А ось при конкретному чищенні нержавіючої сталі, рухи повинні йти колами, так можна уникнути можливих пошкоджень.
Пригоріло – не біда
«Озирнутися не встигла, а ось каша підгоріла». Що можна зробити і як очистити нержавіючу сталь, що пригоріла, в такому випадку.
- Пригоріла їжа відійде досить швидко і без особливих труднощів, якщо в каструльку насипати кілька ложок солі і прокип’ятити деякий час на невеликому вогні.
- Потім просто скористатися губкою. Так само роблять у випадку, коли виникає питання про те, як очистити нержавіючу сталь від пригорілого варення.
- Тільки при цьому можна додатково замочити її таким же розчином з додаванням порошку та миючого засобу для посуду.
Взявши трохи натурального лимонного соку, очищаємо вилки з нержавіючої сталі від плям, що з’явилися. Якщо їх протерти такою рідиною, а потім добре начистити за допомогою звичайної зубної пасти або порошку, то плями швидко виведуться, і з’явиться такий бажаний блиск.
Зварили на вечерю смачну картоплю? Не варто поспішати виливати воду з-під нього.Візьміть ті столові прилади, які, як вам здається, потьмяніли і покладіть у відвар. Достатньо буде кількох хвилин. Після чого вони натираються до блиску звичайною сухою ганчірочкою. Початковий блиск відновлено.
Поліровка побутових предметів зі сталі, за винятком посуду, може проводитися за допомогою олії:
- Дитячий;
- Мінерального.
Така процедура, крім додання відповідного блиску, допоможе створити захисну плівку. Деякі підприємливі господині користуються для цього поліроллю для автомашин.
Головне для зовнішнього вигляду предметів кухонного побуту – регулярність догляду.
Очищення термосів
Варто вміти доглядати термопосуд, який завжди готовий «порадувати» нас гарячою кавою, чаєм і, навіть, обідом. Насамперед просто необхідно прибирати непотрібні залишки напоїв чи їжі. Тому що запах, який унаслідок цього утворюється, досить важко видаляти, просто вимивши посуд.
Як очистити термос із нержавіючої сталі? Всі подібні вироби підлягають відповідній обробці одразу після придбання.
- Якщо цього не зробити відразу, то приготовану каву або чай неможливо пити, через вкрай неприємний запах.
- Для того, щоб цього не сталося, необхідно спочатку вимити виріб з рідким засобом для посуду, а потім кілька разів сполоснути.
- Після чого відкритий термос повинен, як слід просохнути.
- Термос необхідно завжди відкривати та провітрювати, коли в ньому немає вмісту.
Проводити ретельне очищення потрібно при кожному зручному випадку. Його зазвичай наполовину наповнюють водою з милом і добре трясе деякий час.
Можна скористатися йоржиком із «ніжними» ворсинками. Виріб завжди ополіскується неодноразово.
Видалення нагару
Очищаємо нержавійку від нагару з використанням солі. Така процедура схожа із застосуванням для цього мила або засоби для миття.
- У велику тару наливаємо воду і засипаємо соду.
- Розрахунок робиться на літр води.
- У цьому випадку потрібно додати дві або три столові ложки харчової соди.
- Потім посуд із забрудненнями опускаємо в нього, і даємо йому прокип’ятитися близько десяти п’ятнадцяти хвилин.
Цього достатньо, щоб потім легко видалити забруднення.
Інструкція з очищення нержавіючої сталі