Як очистити сковорідку: від нагару, жиру зовні та всередині в домашніх умовах (огляд найкращих способів очищення)

М’яке очищення

Алюмінієві сковорідки не можна очищати агресивними хімікатами та дряпати поверхню. Добре себе зарекомендував кремоподібний жироудалювач «Шуманіт».

Він здатний знімати навіть застарілий жир. Засіб нанести на всю поверхню, за годину змити теплою водою.Пасту можна використовувати не частіше ніж один раз на 2-3 місяці.

Робота із сучасним матеріалом

Нове антипригарне покриття чудово справляється з приготуванням страв, але не терпить дії металевих інструментів, щіток та сильнодіючих хімікатів.

  • На практиці перевірено, що з нальотом добре справляються Fairy, Гала, АОС, Силіт.
  • Пару крапель розтерти м’якою стороною поролонової губки, промити проточною водою.

Керамичне або мармурове покриття має тонкий шар і легко ушкоджується, тому чищення має бути максимально дбайливим.

Поради народних експертів

Не менш дієвими виявляються рецепти боротьби з накипом домашнього, кустарного виробництва. Як очистити сковорідку народними засобами:

  • Прогріти посуд із сіллю протягом години, постійно помішуючи. На дно насипати тонкий шар солі, прожарити, залишити до остигання і ретельно обполоснути. Відпрацьовану добавку можна зберегти до наступного разу, пересипавши в ганчір’яний мішечок або паперовий кульок;
  • Вологу сковороду посипати содою (можна використовувати харчову та кальциновану), збризкати оцтом, залишити до закінчення реакції, промити. В особливо складних забрудненнях, якщо поверхня не очищається від жиру та нальоту, допоможе кип’ятіння з нанесеною сумішшю. Додати 2 склянки води, прокип’ятити 15 хвилин, остудити суміш, обполоснути;
  • Ефективний вплив має лимонна кислота.Залити посуд водою, всипати пакетик речовини, нагрівати на повільному вогні до очищення. На 1 л рідини знадобиться 2 ч. л. кислоти;
  • Використання перекису водню та змішаний склад із содою. Гарячу сковорідку змастити свіжоприготовленим розчином, дати вбратися, пройтися металевою щіточкою. Вся процедура триває 10-30 хвилин.








Не поспішайте викидати посуд, що пригорів. Один із наведених способів обов’язково допоможе повернути первісний вигляд та гарні експлуатаційні якості.