Подряпини на меблів: перевірені методи усунення подряпин

Народні засоби від подряпин на меблі

Для неглибоких пошкоджень підійдуть підручні матеріали. Це може бути:

  • Парафінові свічки. Парафін допоможе відповісти на питання, чим замазати подряпини на меблів світлого кольору. Звісно, ​​треба вибирати прозорі свічки. М’яка субстанція чудово заповнить виїмки, роблячи їх абсолютно непомітними.
  • Волоський горіх. Сирий горіх допоможе закласти невеликі мітки. Для цього його розламують на половинки та протирають проблемне місце, злегка вдавлюючи ядерце всередину. Замість звичного волоського горіха можна використовувати пекан. Але він і коштує дорожче і рідше зустрічається в магазинах. Сік, що виділяється при натисканні, непогано впорається з невеликими мітками, але великі борозни закласти не зможе.
  • Чай. Найпростіший пакетик чорного чаю допоможе замаскувати неглибокі прорізи.Для цього його просто заварюють у окропі хвилин 15-20 до придбання насиченого кольору. Далі беруть вату або диск із цього матеріалу, занурюють у настій та протирають пошкоджену поверхню. Спосіб використовується в основному для темних меблів. Для не зовсім світлих поверхонь можна спробувати досягти бажаного ефекту, регулюючи колір заварювання.
  • Йод. Простий антисептичний препарат допоможе замаскувати невеликі ушкодження на темних меблях. Для цього його наносять на ватну паличку і проводять по подряпині. Рідина миттєво заповнює простір, але підібрати колір буде дуже складно. Аналогічно діє машинне масло або оліфа.
  • Марганцівка. Для меблів під горіх можна використовувати перманганат калію. Декілька крупинок треба розчинити у воді і нанести на подряпину. При цьому важливо стежити, щоб сухі частинки хімічної речовини не потрапляли на поверхню. І роботи краще проводити в друках: марганцівка має сильний фарбуючий ефект, так що жовто-коричневі плями на руках доведеться потім змивати тижнями.
  • Крем для взуття. Чорний крем підійде для фасадів кольору венге та поряд розташованих тонів. Для цього поверхню знежирюють, наносять крем, чекають приблизно 30 хвилин і видаляють залишки. Коричневими кремами можна обробляти світліші меблі.
  • Морилка. Морилка, що залишилася після ремонту, прекрасно закриє наявні вади. Ось тільки продається вона у великих пляшках, тому їх придбання не завжди виправдане.
  • Предмети малювання. Якщо в будинку є дітки або художники, можна скористатися кольоровими олівцями, фарбами або фломастерами. З ними можна практично точно підібрати необхідне забарвлення.

Всі ці варіанти надають можливість лише замаскувати подряпини, але не усунути їх повністю.

Зробити самі пошкодження допоможе звичайний безбарвний лак для нігтів або спеціальний меблевий лак, нанесений на вже висохлу поверхню.